reklam ver kayseri

Hafta Sonu Kayseri’ye Kuvvetli Geliyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü şehrimiz için Meteorolojik Uyarı’da bulundu.

Kayseri bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Kayseri’de pazartesi günü hava sıcaklığı 11 derece birden aniden düşecek..!

kayseri hava durumu sis

25.11.2023 06:00 ve 26.11.2023 23:00 saatleri arasında dikkat !

Yapılan son değerlendirmelere göre: Rüzgarın; yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına (80 km/saat), 26.11.2023 (Pazar) günü etkisini artırarak kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) ve yer yer tam fırtına (100 km/saat ve üzeri) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Genel olarak güney yönlerden, Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi ile zamanla yurdun kuzey kesimlerinde batı ve kuzeybatıdan esmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler

Çatı Uçması – Ağaç veya Direklerin Devrilmesi – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Ulaşımda Aksamalar

Kayseri Hafta Sonu Hava Durumu

25 Kasım 2023 Cumartesi : YAĞMURLU, 13 derece

26 Kasım 2023 Pazar : KUVVETLİ YAĞMURLU, 14 derece

27 Kasım 2023 Pazartesi : KAR YAĞIŞLI, 3 derece