1 Mayıs 2024 Çarşamba Kayseri Hava Durumu

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü ve Kayseri Valiliği duyuru yayınlayarak ilimizde yaşayan vatandaşları uyardı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

Kayseri’de salı günü akşam üzeri başlayan yoğun yağış zor anlar yaşattı. Kayseri’de adete bardaktan boşanırcasına) yağmur yağdı.

Kayseri Valisi 1 Mayıs 2024 çarşamba günü vatandaşları uyardı. İşte o açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kayseri 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiler ve yapılan son değerlendirmelere göre; 01.05.2024 Çarşamba günü Kayseri çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.  

Oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

yağmurlu hava

İç Anadolu’da Çarşamba Günü Beklenen Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

01.05.2024 Çarşamba günü İç Anadolu’da beklenen gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren Ankara ve Konya çevreleri ile Eskişehir’in doğusunda, öğle saatlerinden itibaren Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde aralıklı ve yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

1 Mayıs 2024 Çarşamba Kayseri Hava Durumu

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KUVVETLİ GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI, Hava Gündüz 24, Gece 12 derece. Sağanak yağışların pazar gününe kadar her gün devam edeceği tahmin ediliyor.

Yağışlı havalarda yollar kayganlaşabilmekte ve araç sürücüleri çeşitli görüş sıkıntıları yaşayabilmektedir. Yağmurlu havada araç kullanmak için kendilerine yeterli derecede güvenmeyen sürücüler, yağmurun dinmesini bekleyebilirler. Çok gerekli olmadığı müddetçe yağışlı hava koşullarında araç kullanılması önerilmemektedir.