Hakkımızda

Garaj Kayseri 13 Kasım 2018 Tarihinde Kayseri’de Kurulmuştur.

GarajKayseri.com; Öncelikle Kayseri ve diğer şehirlerden güncel ve önemli bilgileri sunmak ve internet kullanıcısının bilgilere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir bilgi içerik portalıdır. İnternette gördüğü özel içerikleri kendi yorumuyla eklemektedir. Siyasetten uzak sadece önemli ve güncel içerikleri paylaşmaktayız. Ayrıca sitemizden her kategoride yazı bulunmaktadır. Ajanslara bağlı olmadan kendi gördüğümüz bilgileri ve yazıları paylaşmaktayız.

ÖNEMLİ UYARI : GarajKayseri.com bir haber sitesi yada haber ajansı değildir. Bilgi portalıdır. Sitemizde en önemli en güncel bilgileri kullanıcılarımıza sunmaktayız.

İLKELERİMİZ

Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Biz haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiç bir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiç bir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

Mimiksiz Habercilik: Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber”, “müjdeli haber / kara haber” olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” veya “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

Açıklık: Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiç bir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik: Bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında “halkı aydınlatmak”, “halka yol göstermek”, “hükumeti yola getirmek”, “toplumu düzeltmek” gibi görevlerimiz yoktur.

NE YAPIYORUZ?

Kayseri’de ve Türkiye’de meydana gelen olaylar ve gelişmeleri internetten edindiğimiz bilgilerlerle ve takip ederek kendi yorumlarımızla size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden ilgili haber okuyabilirsiniz. Ayrıca sitemizde en güncel en önemli her kategoriden yazılar bulabilirsiniz.

YASALARA %100 UYGUN

Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinin talebi ve isteği doğrultusunda sitemizden kaldırılacaktır.

SON HABERLER