Ramazan Bayramı Hava Durumu

Ramazan Bayramına günler kala vatandaşlar bayramda havanın nasıl olacağını merak etmeye başladı. Ramazan Bayramı hava durumu.

Ramazan Bayramına günler kala

Ülkemizin hafta sonundan itibaren serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının, hafta boyunca mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyretmesi beklenmektedir. Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde kar erimesi kaynaklı heyelan ve su baskını ile eğimli yamaçlarda çığ riski devam etmektedir.

Bölgemiz genelinin Pazartesi gününden itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının hafta içinde mevsim normalleri civarında, yer yer altında seyredeceği bekleniyor. Bölgemizin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında kar erimesi kaynaklı çığ riski ve heyelan tehlikesi devam etmektedir.

sicak-hava-kayseri

Pazar günü (07 Nisan 2024) Bölgenin batı kesimlerini parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin çok bulutlu geçeceği, Sivas ve Kayseri’nin doğu kesimlerinde aralıklı sağanak yağışlar görüleceği,

Pazartesi (08 Nisan 2024) ve Arife günü (09 Nisan 2024) ise Bölgemiz genelinin çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinde genellikle hafif olacağı bekleniyor.

Bayramın 1. günü (10 Nisan 2024 Çarşamba): Bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Bayramın 2. günü (11 Nisan 2024 Perşembe): Bölge genelinin havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği, yağışların batı kesimlerde hafif olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın; kuzeyli yönlerden hafif, zamanla orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Bayramın 3. günü (12 Nisan 2024 Cuma): Bölge genelinde havanın parçalı bulutlu geçeceği, rüzgârın; kuzeyli yönlerden hafif, zamanla orta kuvvette eseceği bekleniyor.