Sigaraya Zam Geldi, Yeni fiyat listesi

Tekel bayileri yardımlaşma derneği başkanı Erol Dündar sigaraya zam geleceğinin sinyallerini vermişti ve sigaraya zam geldi.

Tekel bayileri yardımlaşma derneği

Sigara tiryakilerine kötü haber, geçen ay zamlanan sigara fiyatlarına bu ay yine zam geldi. En pahalı sigara 70 TL oldu. İşte 2024 yılı mayıs ayı yeni sigara fiyatları.

Sebepsiz olarak yapılan bu zam vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Sigara tiryakileri ise bu yapılan fahiş zamdan dolayı şok oldu.

Sigara tiryakilerine kötü haber geldi. Bazı sigara markalarına durduk yere 1-2 TL zam yapıldı. İçerisinde 20 adet dal olan sigaranın tanesi 3,5 TL’ye tekabül ediyor.

İşte zam gelen sigaralar ve yeni fiyatları:

MARLBORO EDGE : 65 TL
MARLBORO EDGE Blue / Sky : 65 TL
MARLBORO TOUCH Bule/ Gray / White : 66 TL
MARLBORO Red / Touch : 67 TL

PARLIAMENT AQUA BLIE SLIMS : 70 TL
PARLIAMENT : 69 TL
PARLIAMENT MIDNIGHT BLUE : 67 TL

MURATTI : 65 TL
MURATTI BLU : 64 TL

LARK : 64 TL
CHESTERFIELD : 63 TL
L&M : 63 TL

MARLBORO ROLL 50 Gr Tütün : 80 TL

Geçtimiğiz günlerde Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar“Kamuoyuna duyuru” başlığıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının ‘hiçbir ürününü’ raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim. Bu kararımıza destek vereceğinizi umuyorum. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.”

British American Tobacco markaları arasında Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall, Vogue, Rothmans, Benson & Hedges, Winfield, State Express 555, Kool ve Viceroy yer almaktadır.