Kayseri Hobi Bahçeleri Duyurusu

Kayseri Hobi Bahçeleri için Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli duyuru yayınlandı.

Kayseri Hobi Bahçeleri için

Hobi bahçeleri için noter tarafından yapılan çekiliş sonucunda bilindiği gibi asil ve yedek kullanıcılar belirlenmişti. Mevcut kullanıcılardan dolu çekenlerin belirlenmesi sonrası tüm hobi bahçesi numarası ve kazanan listeleri bugün yayınlanacak olup tüm katılımcıların aşağıdaki maddelere dikkat etmesi gerekmektedir:

1-) 7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcılar(2023 yılında fiili olarak kullananlar) bulunduğu bahçedeki idari sorumluya, Şeker 1.  ve şeker 2. Kısım ile Selçuklu hobi bahçesine yeni yapılan ve bahçe kullanım hakkı kazanan kullanıcılar ek hizmet binasındaki hobi bahçeleri müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere (ikametgâh belgesi-adli sicil kayıt belgesi ile) müracaat için geleceklerdir.

2-) Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir.

3-) Çekiliş sırasında ekranda görüldüğü gibi hobi bahçelerinde mevcut 2543 adet bahçeden hariç, bahçe mevcut değildir. Tamamına kura çekilmiştir. Kamuoyunda konu olan spekülatif haberler doğru değildir.

4-) 14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir. 27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi online olarak veya belediyemiz veznesine yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilecektir.(mevcut kullanıcının ise hobi bahçesi boşaltılacaktır.) İkinci taksiti Haziran sonuna, üçüncü  son taksiti de Temmuz sonuna kadar yatırmayanların sözleşmeleri de iptal edilip bahçe boşaltılacaktır.

5-) 28 Mayıs Salı gününden itibaren sözleşme yapmayan veya ücretini zamanında yatırmayıp sözleşmesi fesih edilenlerin yerine noter tarafından çekilen yedek sıralamasına göre bahçe kullanım hakkı verilecektir.

KAMUOYUNA DUYURULUR…