Meteoroloji’den Kayseri için Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kayseri ve bölgesi için Meteorolojik Uyarıda bulundu. Kayseri’de yaşayanlar dikkat..!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kayseri

Kayseri Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteorolojik Uyarı ve Değerlendirmelerde bulundu.

Buna göre, ülkemizin iç ve batı bölgelerinde bu gece (Salı) saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesine bağlı olarak; Çarşamba (20.03.2024) sabah saatlerinde İç Anadolu’nun doğusu ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif, Perşembe günü (21.03.2024) İç Ege, Marmara’nın güneyi, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif, yüksek kesimlerinde orta kuvvette, Cuma günü (22.03.2024) İç Ege ve İç Anadolu Bölgelerinde orta kuvvette, Orta ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif, Cumartesi günü (23.03.2024) İç Ege ve İç Anadolu ile Doğu Anadolu’nun batısında orta kuvvette yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerde bulunan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kayseri bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kayseri’de çarşamba günü havanın yağmurlu, perşembe ve cuma günleri Karla karışık yağmurlu, cumartesi parçalı bulutlu, pazar günü ise puslu olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları aniden düşeceği için Kayseri’de perşembe, cuma ve cumartesi günleri don bekleniyor. Sürücüler dikkat ! Kuvvetli buzlanma ve don olaylarında araç kullanmak ve yürümek zorlaşır ve kaza riski artar.

Gizli buza dikkat ! Donan yağmur, donan çisenti veya sulu sepken gibi meteorolojik olaylar ve kar fırtınasından sonra temizlenen yollar ıslakmış gibi görünür, gerçekteyse, yol “siyah buz” olarak adlandırılan ince bir buz tabakasıyla kaplanır. Siyah buz, her zaman görülemeyen şeffaf ama çok kaygan bir buz tabakasıdır.

İşte Kayseri için 5 günlük hava durumu :

GünlerHava DurumuSıcaklık
20 Mart 2024 ÇarşambaYAĞMURLU1/4
21 Mart 2024 PerşembeKARLA KARIŞIK YAĞMURLU1/8
22 Mart 2024 CumaKARLA KARIŞIK YAĞMURLU-2/6
23 Mart 2024 CumartesiPARÇALI BULUTLU-3/8
24 Mart 2024 PazarPUS-1/11