Kayseri’de Bu Hafta Yağmur Var Mı ?

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü her gün Kayseri için önümüzdeki 5 günün hava durum raporunu yayınlamaktadır.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Kayseri hava durum raporuna göre, bugün Kayseri bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu, Sivas çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Kayseri geçen hafta resmen 4 mevsim yaşadı. Aynı gün hem yağmur, hem kar yağışı, rüzgar ve sıcak havayı hissettik. Kayserili vatandaşlar önümüzdeki günlerde Kayseri’nin hava durum raporunu merak etmeye ve araştırmaya başladı. Bu yazımızda Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden edindiğimiz bilgilerle Kayseri’nin önümüzdeki hafta için havanın nasıl olacağı hakkında bilgi vereceğiz.

yagmurlu-hava
yagmurlu-hava

Kayseri’de önümüzdeki hafta Pazartesi gününden itibaren hafta sonuna kadar bol bol yağış bekleniyor. Islanacağız.. Bundan dolayı dışarı çıkarken yanınıza mutlaka şemsiyenizi alın.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

25 ve 29 Mart pazartesi ve cuma günleri arasında perşembe günü hariç Kayseri’de sağanak yağışlar bekleniyor ve hava sıcaklıklarının ise mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor. Rüzgarın ise batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor. Bu hafta Kayseri için 3 uyarı yapıldı..

1 – ZİRAİ DON UYARISI:

Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek kesimlerde orta şiddette zirai don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

2 – BUZLANMA VE DON OLAYI:

Bölge genelinde beklenen yağışlar ile birlikte buzlanma ve don hadisesi görülebileceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

3 – SİS-PUS UYARISI:

Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İşte Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan 5 günlük Kayseri hava durumu :

25 Mart 2024 Pazartesi : YAĞMURLU, -2/15 Derece

26 Mart 2024 Salı : YAĞMURLU, 3/12 Derece

27 Mart 2024 Çarşamba : SAĞANAK YAĞIŞLI, 1/15 Derece

28 Mart 2024 Perşembe : PARÇALI BULUTLU, 3/20 Derece

29 Mart 2024 Cuma : SAĞANAK YAĞIŞLI, 4/17 Derece