reklam ver kayseri

Hastaneden Randevu Alanlara Kötü Haber, 2 Gün Grev Var

Aile hekimleri ve sağlık çalışanları iş bırakma eylemi kararı aldı.

Aile hekimleri ve sağlık

Aile hekimleri ve sağlık çalışanları iş bırakma eylemi kararı aldı.

doktor

19 sendika ve iki aile hekimliği federasyonu tarafından kurulan Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu’nu (SABİM) bünyesindeki hekimler ve sağlıkçılar, iki günlük iş bırakma eylemine hazırlanıyor.

Sağlık çalışanları, 1-2 Ağustos 2023 tarihlerinde ülke genelinde iki gün iş bırakma eylemi kararı aldı.

Eylem yapacak olan sağlık çalışanlarının şiddetin önlenmesi, mali haklar, özlük hakları, çalışma koşulları ve liyakat gibi sorunlarının çözülmesi için 5 talebi bulunmaktadır.

Hekim Birliğinden yapılan açıklama :

1 ve 2 AĞUSTOS’TA İŞ BIRAKIYORUZ !

HAKLARIMIZ İÇİN, HASTALARIMIZ İÇİN, LAYIK OLDUĞUMUZ İDEAL SAĞLIK SİSTEMİNE KAVUŞMAK İÇİN GELİN BİRLİK OLALIM !

Ankara’da 22 Temmuz’da Hekim Birliği’nin girişimi ile bir araya gelen 21 STK’nın oluşturduğu SABİM platformunda alınan karar gereği 1-2 Ağustos tarihlerinde hep birlikte iş bırakıyoruz !

Amacımız asla hastalarımızı ve toplumu mağdur etmek değil! Hakkımız olan 5 temel talebimiz için sesimizi duymayanların bizi görmesini ve duymasını istiyoruz!

Sağlıkta şiddet bitsin, sağlık kuruluşları hekimlerin ve sağlık çalışanlarının darp edildiği, linç edildiği, katledildiği yerler olmaktan çıksın ! Mali ve özlük haklarımız gasp edilmesin ! Aldığımız eğitimin, verdiğimiz hizmetin karşılığı olan, insanca yaşayabileceğimiz gelir istiyoruz ! Hekimleri kölelik sistemine hapsetmeye çalışanlara boyun eğmeyeceğiz !

Hekimi yok sayan zihniyete hep birlikte en güçlü şekilde itiraz edeceğiz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, emeğimiz için gelin birlik olalım, haklarımızı alalım !

Bizlere yakışan şikayet etmek, kabullenmek değil, güçlü bir şekilde itiraz etmektir. Etkimizin farkında olmayanlara kendimizi hatırlatma vakti geldi !

Ey kararsız arkadaşım ! Vakit kaygı duyacak vakit değil, mücadele vaktidir. Haydi yan yana, kol kola omuz omuza olalım. Bu işlevsiz sağlık sistemini kabul etmiyor, reddediyoruz.

1-2 Ağustos’ta hep birlikte İŞ BIRAKIYORUZ !

Tüm haksız hukuksuz adaletsiz uygulamalara karşı !