Kayseri’de Kaybis’i Çalanlar Yakalandı

Kayseri Bisiklet Paylaşım Sistemi (Kaybis)’ten bisiklet çalan hırsızlar Kayseri il Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı.

Kayseri Bisiklet Paylaşım Sistemi

17.05.2024 Günü Asayiş Şube Müdürlüğü Bisikletli Polis Timlerimizce Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde yapılan denetlemeler sırasında kontrol edilen 3 bisikletin Belediye Kaybis sisteminden çalıntı oldukları tespit edilerek belediye görevlilerine teslim edilmiş, olayı gerçekleştiren 3 şüpheli hakkında işlemlere başlanılmıştır.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç paylaşım yaparak uyarmıştı.

Türkiye’nin ilk bisiklet paylaşım sistemi olan çevreci ve doğa dostu KAYBİS hepimizin… İlk yarım saati öğrencilerimize ücretsiz olan ve tüm Türkiye’de örnek gösterilen bisikletlerimiz sizler için hizmet vermektedir. İçimizi sızlatan, kamu malına zarar verilen bu görüntüleri sizlerle hiç paylaşmak istemezdik. Ancak, hukuki süreç sonrası yavrularımızın ve gençlerimizin geleceğini, sicilini etkileyecek bu üzücü hadiselerin bir daha yaşanmaması için kamuoyunun dikkatine sunmak istedik. Kamu malına karşı hassas olunması insanî ve millî bir görevimizdir. Lütfen bu konuda daha hassas ve daha duyarlı olalım. Ebeveynler olarak yavrularımıza kamu malına zarar vermenin bir suçtan öte insanlık ayıbı olduğunu anlatalım.

Yeni sezonda 3 yeni istasyon eklenerek toplam istasyon sayısı 84’e ulaşan Kaybis, 1000 adet bisikletle hizmet vermeye başladı. Kaybis Öğrencilere ilk 30 dakika günde iki sefer ücretsiz. Kaybis 60 dakikaya kadar 8 TL, daha sonrası her 30 dakikası 5 TL’dir.