Sertab Erener Eurovision Sahne Performansı

Sertab Erener, 21 yıl sonra Eurovision sahnesinde “Everyway That I Can” şarkısını seslendirdi. İşte o muhteşem performans.

Sertab Erener, 21 yıl

2003 yılında ‘Everyway That I Can’ şarkısıyla Eurovision’da Türkiye’ye birincilik getiren Sertab Erener, bu yıl ki yarışmaya konuk olarak katıldı. Türkiye’yi Eurovision’da birinciliğe taşıyan Sertab Erener, 21 yılın ardından yeniden Eurovision sahnesine çıktı.

Dünyanın en önemli müzik organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Eurovision 2024 bu yıl İsveç‘in Malmö kentinde düzenleniyor. Eurovision eski yıldızlarının yarı finallerde performans sergilediği etkinlikte 21 yılın ardından Sertap Erener de sahne aldı.

Sertab Erener: En yakın zamanda ülkemizin Eurovision’da olması için elimden geleni yapacağım. açıklamasında bulundu.

Sertab Erener:

“Dün gece ekran başındaki milyonlarca müziksever ve salonu dolduran binlerce kişiyle beraber şarkı söylemek rüya gibiydi. Yıllar sonra tekrar Eurovision sahnesinde olmaktan çok büyük mutluluk duydum. Beni arayan soran paylaşan ve dün gece sanki yarışma gecemiz gibi heyecanla ekran başında beni izleyen herkese çok teşekkür ederim. En yakın zamanda ülkemizin Eurovision’da olması için elimden geleni yapacağım çünkü en büyük dileğim bu heyecanı gelecek genç kuşakların da yaşaması.”

2024 Eurovision’un ilk yarı finali 7 Mayıs günü saat 21:00’de ve ikinci yarı final 9 Mayıs günü saat 21:00’de düzenlendi. Final ise 11 Mayıs saat 21:00’de düzenlenecek.

İşte o muhteşem performans

World’s Biggest Sing-Along at the Second Semi-Final | Eurovision 2024