Kayseri’de Radar Whatsapp Grubu Kuruldu

Kayseri’de Radar ve Trafik Kontrol Whatsapp grubu kuruldu. Gruba katılanlar ceza yemekten kurtuluyor.

Kayseri'de Radar ve Trafik

Radar araçlarından ceza yememek ve Trafik yoğunluklarının paylaşıldığı whatsapp gurubu 2018 yılından beri faaliyet gösteriyor. Gruba katılanlar trafikte radar araçları ile ilgili bilgiler veriyor. Grup 6 sene önce 11 Mayıs 2018 tarihinde Emre Ö. tarafından kuruldu.

Kayseri’de trafik radar uygulamalarına yakalanıp, ceza yememek için Whatsapp üzerinden grup kuruldu. Beş yöneticinin bulunduğu grubun üye sayısı 2 bine yaklaştı.

Ayrıca grupta üyeler trafik yoğunluğu olan bölgeleri bildirerek diğer sürücüleri uyarıyor. Radar araçlarının bölgesi bildirilerek araç sürücülerinin trafikte yavaş gitmelerini sağlayarak olabilecek trafik kazalarının önüne geçiliyor.

Binlerce üyesi olan whatsapp grubu yasal olarak aktiftir. Radar uygulamalarının yapıldığı yollar çeşitli ikaz işaretleriyle belirtilmesi zorunlu. Bundan dolayı grupta radar yerleri bildirilerek sürücüler uyarılıyor.

Grupta paylaşımlar belli kurallar çerçevesinde yapılıyor. Grupta argo kelime kullanan, kavga eden, rahatsız eden, hakaret eden ve polislerimize kötü söz söyleyen herkes gruptan çıkarılmaktadır.

Whatsapp gurubumuza katılmak için BURAYA TIKLA..