Kayseri Valiliği 380 Kişi Eleman Alımı Başvurusu

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kayseri Valiliğinde istihdam edilecek 380 kişi alacak. Başvurular Başlıyor.

Kayseri Çalışma ve İş

Kayseri Valiliği ve Kaymakamlıklar işbirliği ile 380 kişilik geçici süreli Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 380 kişi alacak.

Başvurular 19 Mayıs 2024 ve 23 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuruların ardından, adayların seçimi 30 Mayıs’ta yapılacak noter kurasıyla belirlenecek.

Başvurular 19 Mayıs’tan itibaren www.iskur.gov.tr adresinden E-devlet şifresi ile yapılacak. Başvuru linkini aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra Başvuru Yapılacak İli Kayseri seçip ilgili ilana başvuru yapabilirsiniz. Kayseri Valiliği ve Kaymakamlıklar eleman alacak.

Çalışma süresi 10.06.2024 – 09.12.2024 tarihleri arasında olup 6 aydır.

Programa katılmak isteyenlerde aranacak şartlar şu şekilde:

  • Programa başvuru ve program başlangıç tarihi itibariyle işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almamak,
  • Öğrenci olmamak ve uzaktan eğitim alıyor olmamak,
  • Açık öğretim öğrencileri katılabilir
  • Öğrencilik durumunu donduranlar katılamaz
  • Hane geliri 25.503,18 TL’nin altında olmak. Aynı adreste oturan kişilerin toplam kazancı net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP ye katılamayacak.

Hane Gelir şartı kontrolü; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, program başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Şartlarını taşımadığı tespit edilen katılımcıların o ana kadarki yapılan tüm ödemeler geri alınarak katılımcı tüm İŞKUR kurs ve programlarından 24 ay süreyle yasaklanacaktır.

TYP uygulama alanıyla uyuşmayan suç kaydı olan ya da TYP’ ye devam etmesi durumunda diğer katılımcılar ve hizmet alan kişiler açısından sakınca oluşturabilecek asayiş sorunları tespit edilenler programa dâhil edilmeyecektir.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLA