reklam ver kayseri

Ceylani Nazar Oldu şarkısının Hikayesi

Ceylani karaduman Nazar oldu adlı şarkısıyla gündemden düşmüyor. Peki bu şarkının hikayesi nedir ?

Ceylani karaduman Nazar oldu

6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından yazdığı şarkı ile herkesi duygulandıran Ceylani Karaduman, depremde hayatını kaybeden aşıkların hikayesini şarkıya döktü.

Şarkının hikayesi; Konya’nın bir köyünden ineğini satarak 6 Şubatta yaşanan Hatay depreminde yardıma giden çoban bir genç, ekiplerle birlikte yüzlerce enkazdan onlarca cansız beden çıkardı. Bir enkazdan çıkarılan 20 yaşındaki genç bir kadının parmağında yüzük gören Ceylani, kızın hikayesini öğrenir.20 yaşındaki genç kız aşık olduğu gençle yakın zamanda nişanlandığını, düğün hazırlıkları içerisinde olduklarını ve bu gençler düğünlerine kavuşamadan depremde hayatlarını kaybettiklerini duyan Ceylani, müziğe ve şiire ilgisinden dolayı duygularını mısralara döküyor. Mısraları yazarken günlerce ağlayan Ceylani, birkaç keçisini daha satıp bu içten mısralara müzik yaptı.

deprem

Karaduman, şarkının hikayesini şu şekilde anlatıyor:” Depremde hayatını kaybeden bu gençlerin hikayesi beni çok etkiledi. Onların aşklarını şarkıya dökmek istedim. Mısraları yazarken günlerce ağladım. Umarım bu şarkı onların hikayesini daha fazla kişiye ulaştırır ve onların aşkı hiç unutulmaz.”

“Bir garip aşık vardı, bir düğün günü vardı, gayri mahşere kaldı o sevda, dağlara yazdık ne fayda, yollara yazdık ne fayda, kaldı betonlar altında o sevda, bizim aşkımız nazar oldu” sözleriyle şarkı kalplere dokunuyor.

Karaduman, şarkının hikayesini şu şekilde anlatıyor:

“Depremde hayatını kaybeden bu gençlerin hikayesi beni çok etkiledi. Onların aşklarını şarkıya dökmek istedim. Mısraları yazarken günlerce ağladım. Umarım bu şarkı onların hikayesini daha fazla kişiye ulaştırır ve onların aşkı hiç unutulmaz.”

DİNLE

Nazar Oldu Şarkısının Sözleri

Bir garip aşık vardı

Bir düğün günü vardı

Gayri mahşere kaldı o sevda

Dağlara yazdık ne fayda

Yollara yazdık ne fayda

Kaldı betonlar altında o sevda

Bizim aşkımız nazar oldu

Büyülere bastık mezar oldu

Anlatmayayım ağlarsın

Duyanın gönlüne dert kaldı.

Ne can kaldı ne canan

Sanki olduk bir ziyan

Bu şarkıymış bana kalan hatıra

Dağlara yazdık ne fayda

Yollara yazdık ne fayda

Kaldı betonlar altında o sevda

Bizim aşkımız nazar oldu

Büyülere bastık mezar oldu

Anlatmayayım ağlarsın

Duyanın gönlüne dert kaldı.