reklam ver kayseri

Çocuğu okula giden annelere destek başvurusu

Çocuğu okula giden annelere destek başvuruları devam ediyor. Alttaki linkten hemen başvuru yapabilirsiniz.

Çocuğu okula giden annelere

Çocuğu okula giden annelere ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek’’ adı altında ödeme yapılacak. Ekonomik yoksunluk nedeniyle çocuğunu okutmakta zorlanan annelere destek verilecek.

Bu destek kapsamında çocuğu okula giden ihtiyaç sahiplerine her ay ödeme yapılacak.

okul-kapandı

Ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile psiko – sosyal destek için başvurular başladı

Okul öncesi için ödeme 3 bin 614 TL ,
İlköğretimde okuyan çocuk için 5 bin 421 TL ,
Ortaöğretimde okuyan için 5 bin 782 TL
Yükseköğrenimde okuyan için ise 6 bin 505 TL, destek verilecek.

Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir.

Başvurmak için aşağıdaki linke tıkla e-devlet şifrenle giriş yap ve yeni başvuru butonuna tıklayarak formu doldurun.

Başvurmak için TIKLA