3.500 TL Kurban Bayramı Harçlığı Başvurusu

Dar gelirli ailelere Kurban Bayramı harçlığı başvuruları E-Devlet üzerinden başladı. Detaylar yazımızda..

Dar gelirli ailelere Kurban

3500 TL bayram harçlığı başvurusu, Kurban Bayramı yaklaşırken, 2500 TL ile 3500 TL arasında değişen bayram harçlığı başvurularınızı nasıl ve nereden yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım destekleri devam ediyor. Bayram harçlığına nasıl başvurulabileceğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Çevrenizdeki arkadaşlarınıza, dostunuza, akrabalarınıza bu linki göndererek onlarında bu destekten faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bayram harçlıkları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından verilmektedir. Bu yardımlar için başvurular, e-Devlet sosyal yardım talebi ekranından yapılmaktadır.

3500 TL bayram harçlığı, dar gelirli ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 3500 TL bayram harçlığı yardımı sağlanmaktadır. Bu yardım, ihtiyaç sahibi ailelere “Diğer Aile Yardımı” başlığı altında otomatik olarak hesaplarına yatırılmaktadır. Yardıma hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirler.

Bu hizmeti kullanarak, sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuza ilişkin iş ve işlemler kayıtlı resmi ikamet adresinizin bulunduğu İl/İlçede bulunan 3294 Sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda faaliyetlerini yürüten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yerine getirilecektir.

Aşağıdaki linkte tıklayın, Yeni Başvuru’ya tıklayın, kabul ediyorum’a tıklayın, gelen ekranda bütün alanları doldurun ve İhtiyaç ve taleplerinizi açıklayınız, bölümüne Kurban Bayramı Harçlığı yazın.

Eğer başvurunuz onaylanır ise başvuru sırasında verdiğiniz IBAN’a 2.500 TL ila 3.500 TL bayram harçlığı yatmaktadır.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLA

Bayram harçlığı alabilmek için başvuran kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve ihtiyaç sahibi olduğunun belgelenmesi gerekmektedir. Ayrıca, her yıl belirlenen ekonomik kriterlere ve aile yapısına göre değerlendirme yapılır.

Bayram harçlığı, başvurunun onaylanması ve işlemlerin tamamlanmasından sonra genellikle bayrama 1-2 hafta kala yatırılmaktadır. Ancak bu süreç, başvuru yoğunluğuna ve yerel yönetimlerin işleyişine göre uzayabilir.

Sorularını aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.