Dikkat ! Uyurken Dolandırılabilirsiniz

Dolandırıcılar yine iş başında.. Siz uyurken bile dolandırabiliyorlar. Çok dikkatli olmak gerekiyor.

Dolandırıcılar yine iş başında..

Cep telefonu ve banka hesabı olanlar dikkat. Dolandırıcıların yeni tuzağı sizi uyurken dolandırabiliyorlar.

Bilmediğiniz linklere tıkladığınız zaman ve telefonunuza gizli bir uygulama yüklediğiniz zaman cep telefonunuz artık başkaları tarafından kontrol edilebiliyor.

Dolandırıcılar siz uyurken internet bankacılığına girerek adınıza yüklü kredi çekip tüm paranızı da kendilerine gönderiyorlar. 10 dakika içerisinde büyük miktarlarda zarara uğratılabilirsiniz.

Elazığ’da yaşayan bir vatandaş bir hafta önce telefonuna bilinmeyen bir uygulama yükledi. Daha sonra uygulamayı sildi. Ancak dolandırıcılar vatandaş uyurken gece 02:47’de telefonuna girmeyi başardı. Mobil bankacılığına giren dolandırıcılar 300 bin TL kredi çekip, o parayı da kiraladıkları hesaplara aktardılar. Dolandırıcılar 10 dakika içinde 300 bin TL kredi çekip parayı çektiler.

Sabah kalktığında telefonu açılmayan vatandaş, telefonunun bozulduğunu düşünerek tamir için tamirciye götürdü. Herhangi bir arıza bulamayan telefoncu, virüs girmiş olabileceğini düşünerek telefona format attı. Ardından eve gelerek mobil banka hesaplarını geri yükleyen ve mobil bankacılığa giriş yapan vatandaş kredi çekildiğini görünce şok oldu.

Asgari ücretle çalışan bu vatandaş bu borcu ödeyemeyeceğini belirtilerek hukuki süreç başlattı.