Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı 

Son günlerde sosyal medyada ‘Ev hanımlarına iş verilir’ paylaşımlarını sık sık görmekteyiz. Aman dikkat dolandırılabilirsiniz.

Son günlerde sosyal medyada

İnternet siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde ev hanımlarına evde ek iş imkanı ilanları açan dolandırıcılar vatandaşları kandırıyor. Bu tuzağa düşmeyin.

Sosyal medya platformları ile oltalama yöntemiyle vatandaşları kandırmak isteyen dolandırıcılar, ‘Ev hanımlarına iş verilir, 36 bin lira maaş’ paylaşımları ile özellikle ev hanımlarının ilgisini çekmeye çalışıyor. Dolandırıcılık ağına düşen birçok vatandaş kara para aklama işlemine dahi karışarak hakkında suç dosyası açılıyor.

Evde iş imkanı vaadiyle kandırılan kişilerin kara para yöntemine dahil oluyorlar ve başları çok büyük sıkıntıya girebiliyor.

Bazı dolandırıcılar ise evde iş imkanı adı altında kargo parası istiyor ve binlerce kişinin parasını alabiliyor. Özellikle ev hanımları ev gelirlerine destek çıkmak için gelir sağlamak adına iyi bir niyetle bu reklamlardaki iletişim numaralarını arıyor ve bu iletişim numaraları arandıktan sonra vatandaşlardan kapora adı altında bir ücret istiyorlar.

Dolandırıldığını anlayan vatandaşların yapması gereken savcılığa veya kendisine en yakın karakola giderek suç duyurusunda bulunması gerekiyor.