reklam ver kayseri

Sürücülerin Dikkatine ! Son 20 gün kaldı

Sürücülerin Dikkatine. 31.12.2023 tarihine kadar sürücü belgeni mutlaka yeniletmelisin.

Sürücülerin Dikkatine. 31.12.2023 tarihine

Karayolları Trafik Kanunu gereğince ehliyet yenileme son tarihi 31 Aralık 2022’de bitmişti. Ancak, 01.01.2016 tarihinden önce alınan eski tip sürücü belgelerinin değiştirme süresi, 31.12.2022 tarihinden itibaren 2 yıl süreyle uzatıldı.

Karayolları Trafik Kanunu gereğince ehliyet yenileme son tarihi 31 Aralık 2024 olarak belirlenmiştir. Eski tip sürücü belgelerinin geçerlilik süresi 31 Aralık 2024 olduğu için hâlâ eski tip sürücü belgesine sahipsen bu tarihe kadar ehliyetini yenilemelisin.

Nüfus cüzdanı değiştirmen için ise son tarih : 31.12.2023

Eğer halen eski tip sürücü belgesine sahipsen yılbaşından sonraki zamdan etkilenmeden 31.12.2023 tarihine kadar değiştirmen faydalı olacaktır.

Ehliyetini yenilemek istiyorsan ehliyet yenileme harcı ödemesi olarak toplam 2023 yılı için 13 TL değerindeki kâğıt bedeli ve 2 TL değerindeki Polis Vakfı hizmet bedeli ile toplam 15 TL‘dir.

Sürücü belgesi yenileme için başvuru yapmadan önce sağlık raporu almak ya da fotoğraf çektirmek gibi gereklilikleri başvuru randevusundan önce tamamlaman gerekir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra nüfus müdürlüklerinden randevu alabilirsiniz. 5 Dakika içinde işleminiz gerçekleştirilip, 2 hafta içinde yeni sürücü belgeniz ikamet adresinize gelecektir.

Yeni ehliyet için gerekli belgeler

  • Gerekli harçların ödendiğine dair dekont
  • Sağlık Raporu
  • Nüfus Cüzdanı
  • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Eski sürücü belgesi

Ehliyetin sana ulaşana kadar geçici sürücü belgesi ile trafiğe çıkabilirsiniz.

Sürücü Belgesi başvurularınızı adresinizin bulunduğu ilçe nüfus müdürlüğünden yapma zorunluluğunuz yoktur. Başvurularınızı herhangi bir müdürlükten de yapabilirsiniz.

Sürücü Belgesi Başvurularında son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ve Sürücü Sağlık Raporu ibraz etmeniz gerekmektedir.

Aldığınız randevuya gitmez iseniz 15 gün içinde tekrar randevu alamazsınız

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLA