reklam ver kayseri

Aylık 70 Bin TL’Ye çalışacak eleman aranıyor

Aylık 70.000 TL maaşla çalışacak sıva, kaynak ve boya ustaları aranıyor.

Aylık 70.000 TL maaşla

Malatya’da, kentin yeniden inşası için çalışmalar hızla sürerken, firmalar aylık 70 bin TL maaşla çalıştırılacak usta arıyor.

Deprem bölgesi Malatya’da konut inşasının yoğunluğu, inşaat sektöründe işçi bulma sorununu berberinde getirdi. İnşa ve imar çalışmalarının hızla sürdüğü kentte firmalar 70 bin TL maaşla çalıştırılacak sıva, kaynak ve boya ustası bulmakta güçlük çekiyor.

6 Şubat depremlerinin ardından inşaat sektöründe başlayan kalifiye eleman sıkıntısının artarak devam ettiğini kaydeden Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, durumun böyle devam etmesi halinde yeni yıl sonrası 100 bin TL maaşla da çalıştıracak usta bulamayacaklarını söyledi.

Malatya ilinde İşkur’da şu an 295 adet ilan aktif durumda. Ön Muhasebeci, Özel Güvenlik Görevlisi, Betonarmeci, Vinç Operatörü, Tekstil Mühendisi, Makine Bakım ve Onarımcısı, Beden İşçisi (Genel), Elektrikçi, Şoför-Yük Taşıma, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı, Muhasebe Meslek Elemanı, Pazarlamacı, Ambar/Depo Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı ve daha bir çok alanda elemanlar aranmaktadır.

İlanlara başvurmak için TIKLA