reklam ver kayseri

Son Dakika : Emekli Maaşlarına Zam

Hakem Kurulu toplantı sonrası memur ve emekli zam kararını açıklayacak.

Hakem Kurulu toplantı sonrası

Hakem Kurulu toplantı sonrası memur ve emekli zam kararını açıklayacak.

emekli-promosyon

8 saat süren Hakem Kurulu toplantı sonrası kararın 31 Ağustos perşembe günü açıklanacağı duyuruldu.

Memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024 için yüzde 15+10, 2025 için yüzde 6+5 zam yapılmasını kararlaştırdı

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı en düşük emekliye yapılacak zam oranına çevrilmişken, en düşük emekli maaşının 11.500 TL olması bekleniliyor. Bir ara zam beklentisi oluşurken konu yarın netliğe kavuşacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temmuzda aldıkları yüzde 25’lik zamdan memnun olmayan emeklilerin şikayeti artınca düzenleme talimatı verdi. Milyonların geçim sıkıntısını azaltmak için çalışmalar başlatıldı. Emekliler düzenlemeyi heyecanla beklerken, maaşlarda yapılacak iyileştirmeye ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmede memur zammının referans alınacağı söyleniyor. Bu da yüzde 45’lik bir zamma tekabül ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız.” demişti.

Cumhurbaşkanın bu açıklaması üzerine emekli vatandaşlar umutlandı. Tüm veriler beraber değerlendirildiğinde emekli zammında da ilave 10-15 puanlık bir refah payı söz konusu olabilir.