reklam ver kayseri

Naci Görür, Kayseri Canlı Fay Üzerinde Diyerek Uyardı

Prof. Dr. Naci Görür Fatih Altaylı programında Kayseri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür

Prof. Dr. Naci Görür Fatih Altaylı programında Kayseri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

6 Şubat’taki depremlerin pek çok şeyi etkilendiğini belirten Görür, ‘Deprem beklentim biraz değişti’ diyerek çarpıcı uyarılarda bulundu.

Naci Görür katıldığı programda Kayseri ile ilgili deprem gerçeğini açıkladı.

Görür : ”Mesela Kayseri’de deprem oldu. Yani 2 tane oldu. Kimileri çıkıyor, bu işi yanlış yorumluyorlar. Mesela bizim Kayseri’de 7 büyüklükte deprem olmaz. Kayseri Halbuki canlı bir fayın üzerinde otuyor. Üzerinde oturduğu canlı fayın uzunluğu 700 kilometre uzunluğunda. Yani neye göre olmaz. Bu tehlikeli. Bir fay depremi tekerrür periyodu doldurduğu zaman deprem oluşturur.” açıklamasında bulundu.

Fatih Altaylı ile Pazar Sohbeti: Hangi iller risk altında? Youtube videosunda Naci görür ayrıca İstanbul ve diğer iller ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özellikle halkı ve yerel yönetimleri uyararak deprem gerçeğini anlayarak ve depremle yüzleşmesini ve tedbir almalarını istedi.

Diğer açıklamalar şu şekilde

Depremin olduğu gün ‘Hatay’a, Adana havzasına dikkat edin’ dedik. 15 gün sonra Hatay’da 6.3 oldu. Adana’da bazı depremler oldu. Malatya’ya Elazığ tarafına dikkat edin dedik. Elazığ 2020’de deprem oluşturdu. Elazığ’da sorun görmüyorum. Hatta ‘Adana, Kayseri, Sivas ve Bingöl’de deprem olursa şaşırmayın’ dedim. 

Programı izlemek için :