Naci Görür Uyardı : 7.6 Şiddetinde Deprem Bekleniyor

Prof. Dr. Naci Görür KRT canlı yayınında çok önemli açıklamalarda bulundu ve herkesi uyardı.

Prof. Dr. Naci Görür

Naci Görür katıldığı programda şok açıklamalarda bulundu. Görür, 7.6 büyüklüğünde deprem uyarısı yaptı ve İstanbul’daki vatandaşları uyardı. Naci Görür ‘Şimdi korkuyoruz tarih tekerrür edecek, günün birinde bu iş de bitecek ” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde her gün küçük büyük depremler yaşanırken Naci Görür özellikle o bölgeyi uyarıyor. Vatandaşların her zaman deprem dirençli evler için devletten ve yerel yönetimlerden talepte bulunması çağrısında bulunuyor.

naci gorur
naci gorur

Prof. Dr. Naci Görür’den açıklamalar :

‘Bu kilitli faylar günün birince kırılacaktır. En fazla popüler olan veri; 1999’dan hemen sonra her an olmak kaydıyla 30 yıl içerisinde depremin olma olasılığı bugün revize edilmiş rakamla yüzde 47’dir. Bu anormal bir olasılıktır’

İstanbul’da 7.2 maksimum 7.6 büyüklüğünde bir deprem bekliyoruz. Bu depremlerin birini Adalar’ın güneyindeki Adadalar Fayı üzerinde diğerini bu Adalar Fayı’yla birleşen Kumburgaz Fayı üzerinde bekliyoruz.

Bu faylar ikisi birlikte kırılırsa 7.5’e kadar gidebilir ama Kumburgaz fayı 7.2 büyüklüğünde deprem üretebiliyor. Bu 2 fay da kilitli. Bu kilitli faylar günün birinde kırılacaktır. Tekirdağ fayında beklemiyoruz. Yani Silivri açıklarında Tekirdağ’a kadar kısımda… Dolasıyla tehlike bu.

Zamana gelince bu konuda ciddi araştırmalar yapıldı. En fazla popüler olan veri; 1999’dan hemen sonra her an olmak kaydıyla 30 yıl içeresinde depremin olma olasılığı bugün revize edilmiş rakamla yüzde 47’dir. Bu anormal olasılıktır. Dolasıyla bu işin şakası yok.

Buna artı, eksi 10 koymak gerekir. Aynen biz Kahramanmaraş depremini bağırdık, söyledik kimse dinlemedi. Şimdi korkuyoruz tarih tekerrür edecek, aynı şeyi biz yine söylüyoruz günün birinde bu iş de bitecek.