reklam ver kayseri

Annelere Sosyal Yardım Başvurusu

Çalışmayan annelere destek olmak amacıyla yeni bir program başlatılıyor.

Çalışmayan annelere destek olmak

Çalışmayan annelere destek olmak amacıyla yeni bir program başlatılıyor.

Çalışmayan yardıma muhtaç anneler, devletten tam 5 bin 400 TL nakit ödeme alacaklar.

Programın amacı, annelerin evde çocuklarıyla daha fazla vakit geçirebilmelerine ve aile bütçelerine katkıda bulunmalarına destek olmaktır. 

Bu Sosyal Yardımı almak için gerekli şartlar :

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Çalışmamak ve gelir kaynağına sahip olmamak

En az bir çocuğunun olması ve 18 yaşından küçük olması

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bağlı olmamak

Gerekli belgeleri tam ve eksiksiz olarak sunmak

Aşağıdaki linkte tıklayarak e-devlet şifrenizi girerek YENİ BAŞVURU linkinden başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLA

Bu hizmeti kullanarak, ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici veya belirlenecek süreler için verilen ekonomik destek talepleri için ön başvuruda bulunabilirler. Bu hizmetten yararlandırılan çocukların durumları en geç üçer aylık süreler ile izlenmektedir. İzlemelerde hizmetin devamı veya sonlandırılması değerlendirilmektedir

Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde düzenli geliri bulunmayan ailelerin çocukları ekonomik destek hizmetinden yararlandırılmaktadır. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti için yapılan başvurulara yapılan araştırma inceleme ve değerlendirme sonucunda karar verilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki bilgilendirmeyi okuduktan sonra başvuru için karar veriniz. İsterseniz ikamet ettiğiniz ilde size en yakın sosyal hizmet merkezine dilekçeyle veya şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.