reklam ver kayseri

Ücretsiz İnternet desteği başvuru formu

Genç üniversite öğrencilerine ücretsiz 10GB internet desteği başvuru formunu bu yazımızda bulabilirsiniz.

Genç üniversite öğrencilerine ücretsiz

Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Üniversite öğrencilerine ücretsiz aylık 10 GB internet desteği, Ekim ayında başladı.

26 yaşından gün almamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler başvuru yapabilecek ücretsiz internete başvuru yapabilecek.

Bu kapsamda, lisans, ön lisans ve yüksek lisans düzeyindeki öğrenciler başvuru yapabilecek. Açıköğretim, uzaktan eğitim veya doktora öğrencileri ise bu destekten yararlanamayacak.

Başvuru yapıldıktan sonra onay verilmesinden sonra öğrencinin kendi üzerine olan hattına 12 ay boyunca 10 gb yüklenecektir.

İnternet desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığının bilişim sistemi üzerinden başvuru yapacak.

İnternet desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin kimlik doğrulaması yapılmak suretiyle Bakanlık bilişim sistemi üzerinden başvuru yapması gerekir. İnternet desteği, öğrenim süresi boyunca bir defaya mahsus olmak üzere on iki ay boyunca kesintisiz sağlanır.

Öğrenci tarafından girilen bilgilerin internet desteği şartlarını sağlamaması halinde, başvuru sistem üzerinden reddedilir ve bilgilendirme sistem üzerinden sağlanır.

Başvurunun kabulü halinde, öğrencinin bilgileri ilgili mobil şebeke işletmecilerine bildirilir ve bilgilendirme sistem üzerinden sağlanır. Destek bedeli Bakanlık tarafından mobil şebeke işletmecilerine ödenir.

İnternet desteği sağlanan öğrenci, destekten yararlandığı sırada yükseköğretim kurumundan mezun olması veya 26 yaşından gün alması halinde de internet desteğinden beşinci fıkrada belirtilen süre boyunca yararlanmaya devam eder.

İnternet desteğine başvurmak için TIKLA

Teknolojik cihaz ve internet desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin, geniş bilgilerin yer aldığı “http://gsbbiz.gsb.gov.tr” adresinden başvuru yapabilecekleri ifade edildi. Öğrencilerin ayrıca cep telefonlarından “GSBBiz” uygulamasını indirerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.