reklam ver kayseri

Metin Uca Neden Öldü ?

Tiyatrocu, Yazar ve Sunucu Metin Uca bugün hayatını kaybetti.

Tiyatrocu, Yazar ve Sunucu

Metin Uca’nın menejeri Kübra Kalem Baykara 16 Kasım 2023 tarihinde Uca’nın sağlık durumu hakkında bilgi verecek sunucunun entübe edildiğini duyurmuştu.

Metin Uca’nın menejeri Kübra Kalem Baykara gece saatlerinde Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor. mesajını yayınladı.

Yoğun bakımda tedavi altına alınan Metin Uca’nın entübe edildiği haberi ise tüm sevenlerini derinden üzdü. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede entübe edilen sunucu Metin Uca, hayatını kaybetti.

Metin Uca’nın menajeri Kübra Kalem Baykara X hesabından,

“Sevgili dostlarımız, sevenlerimiz. Daha önce güzel haber vermiştim, sevgili Metin Uca’nın durumunun iyiye gittiğini, en kısa zamanda taburcu edileceğini, evde ek tedavilerle eski sağlığına kavuşacağını söylemiştim.

15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerekti. Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildi.

72 saati atlatmayı, ardından kaldığımız yerden tedavisine devam edebilmeyi umuyoruz.

Kıymetli doktorlarının, hastane yönetiminin yoğun ve özverili çabalarıyla, sizlerin güzel dilekleriyle hep birlikte bu zorlu süreci aşacağız. Kalbimiz onunla.

Onun yaşam felsefesi; ‘umudu kaybetmemek.’ Umudu kaybetmeyeceğiz.’ açıklamasında bulunmuştu.

Ekranların sevilen isimlerinden biri olarak hafızalara kazınan Uca, saat 01.30 sıralarında verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Metin Uca Kimdir ?

13 Kasım 1961 tarihinde doğan Metin Ucan’ın babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bileciklidir. Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT’ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraştı[kaynak belirtilmeli]. 1999 yılından sonra “Günaydın Türkiye” adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlayan “Passaparola” adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyordu.[kaynak belirtilmeli] 2010-2011 yılları arasında Star TV’de yayımlanan Passaparola adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Yarışma, 9 sene yayımlandı ve 740 bölüm sürdü.

3 Şubat 2022 tarihinde, İstanbul Havalimanı’nda “halkı kin ve düşmanlığa sevk etme” suçundan gözaltına alındı.

Uca, Dilovası ilçesinde araç kullanırken rahatsızlanması sonucunda geçirdiği trafik kazası sonrası İstanbul’da tedavi altına alındı. Tedavisi kapsamında 15 Kasım 2023 günü yapılan ameliyat sonrasında entübe edildi. Ameliyat sonrası gelişen komplikasyonlar sonucu 17 Kasım 2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.