Kayseri’de Borcu Olanlara İcra Takibi Başlatılacak

Kayseri’de su borcu olanlara pazartesi gününden itibaren icra takibi yapılacak. Su borcu olanlara çok önemli uyarı yapıldı.

Kayseri'de su borcu olanlara

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) abonelerinin su borçlarını hemen ödemesini istedi. KASKİ tarafından su faturalarına uzun süredir ödeme yapmayan aboneler için 22.04.2024 Pazartesi tarihine kadar ödeme yapmaları, bu sürede ödeme yapmayanlar hakkında icra takibi yapılacağı bildirildi.

Abonelere, bu tarihten önce ödenmiş su, atık su, kaçak su, kirlilik önleme payı, kanal ve şebeke katılım bedelleri ile bunlara bağlı faiz ve gecikme faizini ödeyenler için icra takibi yapılmayacak.

kaski
kaski

Büyükşehir Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirerek söz verildiği üzere 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere yıl sonuna kadar suya yüzde 30 indirimi yeni mecliste onayladı.

Vadesi geçmiş borçlarınızı öderken, ödeme yapacağınız tarihe kadar işlemiş gecikme zammı ve gecikme zammı KDV’sini birlikte ödemeniz gerekmektedir. Geçmiş dönem fatura borçlarınızı ödemediğiniz takdirde suyunuz kapatılacak ve icra takibi başlatılacaktır.

KASKİ online işlemler menüsünden su borcunuzu öğrenebilir ve anında kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkte tıklayarak E-Devlet şifrenizle Kaski online işlemler portalına giriş yapıp su borcunuzu öğrenip, pazartesi günü akşamına kadar mutlaka ödeme yapmanız gerekmektedir.

SU BORCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

Abone olduğunuz yerden ayrılırken, üzerinize kayıtlı olan aboneliği kapattırmayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde, siz ayrıldıktan sonra tahakkuk etmiş fatura borçlarından hukuken sorumlu olmaya devam edersiniz. Bilgi almak için ALO 185‘i arayabilirsiniz.