reklam ver kayseri

İnternet Hız Testi Ölçme Ücretsiz

Speedtest ile internetinizin hızını tüm cihazlarınızda ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Speedtest ile internetinizin hızını

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu açıklama yaptıktan sonra herkes internetin hızını ölçmeye başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 5G indirme hızı ortalama 1 gigabiti buluyor. İnternet hızımız âdeta uçuyor. açıklamasını yaptı.

Yapılan araştırmalarda Türkiye’deki ortalama indirme hızı, 28,7 Mbps olarak ölçüldü.

Speedtest üzerinden gerçekleştirilen hız testleri kapsamında hazırlanan 2023 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin raporlara göre ülkemizde mobil platformlarda en yüksek hızı 57.60 Mbps ile Turkcell sunarken, Turkcell’i 28.56 Mbps ile Türk Telekom takip etti. Üçüncü sırayı ise 19.58 Mbps hız ile Vodafone aldı.

Speedtest ile internetinizin hızını tüm cihazlarınızda ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Testin en doğru sonucu vermesi için, test anında başka cihazlardan aktif olarak internet kullanmamanız gerekiyor. Aynı zamanda kablosuz olarak değil de kablolu olarak test yapmanız daha doğru sonucu verecektir.

İNTERNET HIZINIZI ÖLÇMEK İÇİN TIKLA

Hız testi, aktif olan internet bağlantınızın anlık olarak hızını gösteren testtir. Size sunulan sınırsız internet hızı ile kullandığınız hızın tutarlılığı hakkında bilgi verirken bağlantı kalitenizi de ortaya çıkarır. Hız testi speedtest olarak da adlandırılabilir. Bu test sayesinde hem indirme hem de yükleme hızını öğrenebilirsiniz.

İnternet hızında bir sorun yaşıyorsanız eğer bu test sonucuna göre aksiyon alabilirsiniz. Kablosuz internetinizi iyileştirebilecek çözümlere başvurabilir ya da belli cihazlarda kablolu internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu çözümlere rağmen istediğiniz internet hızına ulaşamıyorsanız alternatif hizmetlere yönelebilirsiniz.