2023 YKS tercih işlemleri başladı | Garaj Kayseri
2023 YKS tercih işlemleri başladı

2023 YKS tercih işlemleri başladı

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlandı.

ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurmuştu.

Adayların tercihlerini belirlemeden önce, tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

Üniversiteye giriş sınavı olarak bilinen YKS’ye, ÖSYM başkanlığında 3,5 milyondan fazla aday katıldı ve 3 oturumda gerçekleşti.

Tercihleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta üniversitelerin geçtiğimiz senelerdeki taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları.

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre tercihler 27 Temmuz 2023 Perşembe günü başlayacak ve 8 Ağustos 2023 Salı günü sona erecek.

Adaylar YKS tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle yapacak. 

Terçih işlemlerini yapmak için TIKLA

ÖSYM Tercih işlemlerini ekranını açtıktan sonra işlem yapabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Garaj Kayseri Garaj Kayseri Web Sitemizde ; Kayseri ve Türkiye Haberleri, Trafik Haberleri , Araba Teknik Bilgiler ile ilgili yazılar bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2023 YKS yks tercih

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar