Twerk Nedir ? Twerk Nasıl Yapılır ?

Twerk Nedir ? Twerking kişisel, genellikle kadınların yaptığı, bir dans çeşidi. Cinsel tahrik edici bir tavırla yapılan bir danstır.

Twerk Nedir ? Twerking

Twerk Nedir ? Twerking kişisel, genellikle kadınların yaptığı, bir dans çeşidi. Cinsel tahrik edici bir tavırla yapılan bir danstır.

Cinsel yönden tahrik edici unsurlar bulunduran dansın merkezinde kalçayı hızlı hamlelerle sallamak vardır.

1990 yılında ortaya çıkan bu dans, 2000’li yıllarda sosyal medya ile popüler hale gelmiştir. Bu dansı genellikle kadınlar yapsa da erkekler de Twerk dansı yapmaktadır.

Kadınların kalçalarını belli ritimlerle sallaması sonucu gerçekleştirilen bu dans türü artık daha çok spor salonlarında kalori yakmak, sıkılaşmak ve spor yapmak amacıyla kullanılıyor.

1990’lı yıllarda Güney Afrika’da başlamış ve tüm dünyada hızla popülerlik kazanmış bir dans türüdür. Afrika’nın sıra dışı yerli danslarından bir tanesi olan twerk dansı vücuttan bağımsız olarak kalça kasını kullanarak kalçaları şekillendirmeyi ve bir koreografiye bağlı show amaçlı izleyenleri etkilemeyi sağlayan bir spor dalı yerine geçen bir danstır. Aynı zamanda kardiyovasküler bir dans olduğu için bu dansla eğlenerek kalori yakabilirsiniz.

Twerk Dansının Faydaları

Kalça ve baseni şekillendirir.

Kalçayı kaldırır ve dikleştirir.

Bacak kaslarını güçlendirir.

Kan dolaşımını hızlandırarak selülit oluşumunu engeller.

Esneklik kazandırır.

Kalori yaktırarak kilo verimini sağlar. (Yarım saat twerk 1000 Kcal harcatır.)

Postür bozukluğunu iyileştirir, dik duruş sağlar.

Aktif bir cinsel yaşam kazandırır.

Twerk bilmek night cluplerde özgüvenle piste çıkmanızı sağlar.

Squat, lunge gibi hareketlerin yanında, kalça antrenmanlarına ilaveten twerk dansı ekleyerek daha güçlü kalça kaslarına sahip olabilirsiniz.