reklam ver kayseri

Kuru Otlar Üstüne İzle

Kuru Otlar Üstüne, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ve senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdığı ve Netflix’te yayınlanan bir filmdir.

Kuru Otlar Üstüne, Nuri

Kuru Otlar Üstüne filmi Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici oyuncuların oynadığı bir drama filmidir. Film 29 Eylül 2023 Sinemada oynadı.

Film 3 saat 17 dakika sürmekte olup +13 izleyici kitlesine hitap etmektedir. Bu film 1 Mart 2024 itibariyle Netflix uygulamasında yayınlandı.

Merve Dizdar’ın performansıyla Cannes Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandığı film, Nuri Bilge Ceylan’ın 308 bin 730 seyirciyle en çok izlenen filmi oldu. Ceylan, dokuzuncu uzun metrajı olan filminin senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte kaleme aldı. 

Film, İstanbul’a atanmayı umarken Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu hizmetinin dördüncü yılını bitiren Samet isimli genç öğretmenin hikâyesini anlatıyor.

Konusu :

Kuru Otlar Üstüne, ücra bir kasabada yaptığı zorunlu görevini tamamlayıp tayin olmayı bekleyen bir öğretmenin hikayesini konu ediyor. Genç bir öğretmen olan Samet, Doğu Anadolu’da zorunlu görevini yapmaktadır. Onun en büyük hayali, zorunlu hizmetini tamamlamasının ardından İstanbul’a tayin olmaktır. Ancak onun hayatı, meslektaşı Kenan ile bir kız öğrenci tarafından asılsız olarak tacizle suçlanmasıyla altüst olur. Kendisini bir anda büyük bir sıkıntının içinde bulan Samet için işler, kendisine yardımcı olabilecek meslektaşı Nuray ile tanışmasıyla değişir.