Yerli Malı TROY Kartı Nasıl Alınır ?

Türkiye’nin ödeme sistemi olarak tanımlanan Troy karta nasıl geçiş yapılır.

Türkiye'nin ödeme sistemi olarak

Bankalararası Kart Merkezi’nin geliştirdiği ve Türkiye’deki tüm ATM ve POS’larda geçerli olan Troy’a geçişler arttı. Troy’un kart sayısı 19 milyonu geçti. Vatandaşlar ABD ve İsrail menşeili mastercard ve Visa’yı boykot ederek yerli ödeme sistemi olan Troy’un kullanılmasını talep ediyor.

TROY, Bankalararası Kart Merkezi tarafından 2015’te kurulan ödeme şemasıdır. Türkiye’nin ilk ve tek yerli ödeme sistemidir. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart hizmeti sunmaktadır. TROY’un açılımı “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”dir.

Troy kartınıza kullanmış olduğunuz bankanın İnternet Bankacılığı’ndan ya da size en yakın Banka şubesini ziyaret edip başvuru yaparak ücretsiz şekilde sahip olabilirsiniz. 28 banka ve 20 elektronik para kuruluşuna başvurarak alabilirsiniz!

TROY kartlarınız ile Türkiye’deki tüm ATM ve POS’lardan işlem yapabilir, internet ve mobil alışverişlerinizde güvenle kartınızı kullanabilirsiniz.
Ayrıca TROY kartın arka yüzünde yer alan uluslararası kart şemalarına ait logoların geçerli olduğu yerlerde kullanabilirsiniz.

Mevcut Kredi Kartı, Banka Kartı ve Ön Ödemeli kartlarınızın sağ al köşesinde “troy” logosu yer alıyorsa kartlarınız TROY karttır. 

Bir çok belediye ve kuruluşlar bankalarla anlaşarak çalışanlarının maaş kartlarını TROY’a geçiş yapmak için başvuru yaptı.

Troy anlaşmalı bankalar