Sondakika ! Güneş Patladı, İşte Fotoğrafı

NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum., Güneş’teki şiddetli patlamanın fotoğrafını paylaştı.

NASA, Amerika Birleşik Devletleri'nin

NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum., Güneş’teki şiddetli patlamanın fotoğrafını paylaştı.

Güneş’te meydana gelen patlamanın etkisiyle Yeni Zelanda’da kutup ışıkları görülüyor.

Güneş’te güçlü bir patlama meydana geldi. NASA patlamanın fotoğrafını yayınladı. Jeomanyetik fırtına nedeniyle elektronik cihazlarda ve elektrik şebekelerinde kesinti olabileceği uyarısı yapıldı.

ABD’deki Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), Güneş yüzeyindeki şiddetli bir jeomanyetik fırtınayı tespit etti.

NOAA, elektronik cihazlarda ve elektrik şebekelerinde olası kesintilere neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Güneş’te 10 Mayıs’ta güçlü bir patlama meydana geldi. NASA, Güneş’teki büyük patlamanın fotoğrafını yayınladı. İşte Nasa’nın çekip yayınladığı güneşin patlama görüntüsü…

NASA’ya göre, Güneş yüzeyindeki patlamalar, radyo frekansları, elektrik şebekeleri ve navigasyon sinyallerinin yanı sıra uzay araçları ve astronotlar için de risk teşkil edecek güçlü enerji dalgaları oluşturuyor.

Güneş’te 2017’den bu yana en büyük patlama, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansına (NASA) ait Güneş Dinamikleri Gözlemevi tarafından 15 Aralık 2023’te görüntülenmiş, patlamanın Dünya’daki radyo sinyallerini geçici devre dışı bıraktığı duyurulmuştu.