Almanya 438 bin işçi alacak ! Başvuru Formu

Almanya’ya işçi alımları başladı en az 110 bin maaşla eleman aranıyor. Başvuru linkini bu yazımızdan bulabilirsiniz.

Almanya'ya işçi alımları başladı

Almanya’da çalışacak muhasebeci, Forklift sürücüsü, Ofis yönetim memuru, Finans danışmanı, Vasıfsız işçi, Danışma personeli, Güvenlik görevlisi, Temizlik görevlisi, Hemşire, Sağlıkçı, Çiftlik personeli, Mühendis, Müşteri yöneticisi, Şoför, Mutfak yardımcısı, Teknisyen, Öğretmen mesleklerinde elemanlar alınacak. Toplam 438 bin eleman ilanlarına başvurular başladı.

İş bulacak personeller burada çalışma iznini alabilecek ve çalışma iznini aldıktan sonra Almanya’da işe başlayabilecekler. 

Almanya iş arama sayfasına baktığımızda işe alınacak personeller için başvuruların başladığı görülürken toplam personel alımı sayısının 438 bin 793 olduğu görülüyor.

temizlik elemani
temizlik elemani

İş ilanlarına baktığımızda en az maaş veren firmalar 2.500€ veriyor. İş ilanlarına aşağıdaki linkten başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra fırsat kartına başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapıp fırsat kartı aldıktan sonra Almanya’ya gidip başvurunuzu yapabileceksiniz.

Almanya’da Asgari Ücret :

Almanya’da asgari ücret 2024 yılında saat başına 12,41 euro‘dur. Bu ücret 2025 yılında ise saat başına 13,83 euro’ya yükselecektir.

Almanya Fırsat Kartı başvurusunu, bulunduğunuz ülkedeki yetkili Almanya dış temsilciliğine yapabilirsiniz. Bunun için geçerli bir pasaport ve doldurulmuş bir başvuru formu gerekmektedir. Ayrıca, eğitim geçmişi, dil bilgisi ve önceki konaklamalar gibi belgeleri hazır bulundurmanız da gerekmektedir.

Almanya iş ilanlarına başvurmak için TIKLA

Web sitemize eklenen son içerikleri takip etmek için aşağıdan Whatsapp grubumuza katılabilir yada @kent38_com instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.