reklam ver kayseri

Regaib Kandili Mesajları

Bu sene 11 Ocak 2024 Perşembe Akşamı Reğâib Kandili olarak idrak edilecektir..

Bu sene 11 Ocak

Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gece Regaip Kandili olarak idrak edilmektedir.

Kökü “arzulamak, meyletmek” anlamlarına gelen regâib sözcüğü, hadis ve fıkıh literatüründe “bol sevap ve mükâfat, faziletli amel” anlamlarında kullanılmaktadır.

kandil
kandil

Bu sene 11 Ocak 2024 Perşembe Akşamı Reğâib Kandili olarak idrak edilecektir.. İslam aleminde rahmeti ve bereketi bol “üç ayların” ilk başlangıcını simgeleyen Regaip Kandili 11 Ocak’ta idrak edilecek.

Bu gece tövbe, istiğfar ve dua etmek çok önemlidir. Bu gecede Kur’an-ı Kerim okunur, nafile namazlar kılınır. Gündüz de sağlığımız el veriyorsa nafile oruç tutabiliriz. Bol bol zikir, evrad ü ezkarda bulunulmalı. Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli. Kandil gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı. Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli.

Müslüman alemi için büyük bir öneme sahip olan Regaip Kandili 11 Ocak 2024 tarihinde idrak edilecek. Bir kandil gününe daha ulaşmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, Regaip Kandili temalı mesaj paylaşımında bulunacak. Sosyal medya ve WhatsApp üzerinden aşağıdaki mesajları kopyalayarak gönderebilirsiniz.

“Sevginin ve merhametin hayatımızın odağında olduğu, hayatımızı iyilik yapmak üzere inşa edeceğimiz duasıyla, samimiyetiyle… Mübarek Regaip Kandilimiz mübarek olsun.”

“Regaip kandilimiz kutlu olsun. Bu mübarek vakitler, kendimize, özümüze yaklaşabilmemiz; idrakimizi artırmamız ve daha olgun insanlar olmamız için vesile olabilsin”

“Ramazanın müjdecisi, ilahi rahmetin tecelli ettiği bu faziletli gecenin günahlarımızdan arınıp hayırlı başlangıçlar yapmamıza vesile olması dileğiyle, Regaip Kandilimiz mübarek olsun.”

“Aklımızdan geçen dilimizde dua edindiğimiz ne varsa Rabbim tüm dileklerimizi kabul eylesin.”

“Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Regaip kandiliniz mübarek olsun.”

“Bu gece huzur ve müjde gecesidir. Regaip Kandiliniz kutlu olsun.”

“Tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandilimiz kutlu olsun.”