Kabeyi Canlı Yayın İzle

Mekke Kabeyi ve Medine Mescid-i Nebevi’yi canlı olarak ücretsiz izleyebilirsiniz. Kabeyi canlı olarak izle.

Mekke Kabeyi ve Medine

Kutsal topraklarımız olan Mekke’yi ve Medine’yi günün her saati canlı olarak izleyebilirsiniz. Oralara gitmek nasip olmasa da cep telefonunuzdan yada bilgisayar ve televizyonunuzdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Mekke ya da Mekke-i Mükerreme, bugünkü Suudi Arabistan’nın tarihi Hicaz’ında Mekke Bölgesi’nin yönetim merkezi olan şehir. Mekke, Arap Yarımadası’nın batısında bulunan eski Hicaz bölgesinde ve Kızıldeniz’in doğusunda yer alır. İslâm dininince en kutsal şehir kabul edilmektedir.

MEKKE CANLI İZLE

Medine, resmî adıyla Medine-i Münevvere veya eski adıyla Yesrib, bugünkü Suudi Arabistan’ın Hicaz bölgesinde, Mekke’nin kuzeyinde yer alan şehir. Şehrin Müslümanlarca ele geçirilmesinden önceki adı Yesrib’dir. Medirra, Medirke, Meddiyne, Mezzine de denmiştir.

MEDİNE CANLI İZLE

Kâbe, bazen Kâbe-i Şerif olarak anılan, İslam’ın en önemli camisi, Suudi Arabistan’ın Mekke kentindeki Mescid-i Haram’ın merkezinde yer alan bir yapıdır. İslam’ın en kutsal yeridir. Müslümanlar tarafından Beytullah olarak isimlendirilir ve namaz ibadetinin yerine getirilmesinde Müslümanlar için kıbledir.