Karne Parası ve Eğitim Yardımı Başvurusu

Karne parası ve eğitim öğretim yardımı başvuruları başladı. Aşağıdaki vereceğimiz linkten hemen E-devlet şifrenizle başvurabilirsiniz.

Karne parası ve eğitim

E-Devlet Üzerinden karne parası yardımı ve Eğitim eğretim yardımı başvuruları başladı. Devlet dar gelirli ailelere eğitim öğretim yardımı yapmaktadır. dar gelirli ailelere maddi destek vermesi amacıyla eğitim gören öğrencilere belirli dönemlerde maddi destek sağlanmaktadır. Sizde bu maddi destekten yararlanmak için en aşağıda vermiş olduğumuz linkten hemen başvuru yapabilirsiniz.

Eğitim öğretim yardım ödemeleri için başvurunuzun onaylanması halinde düzenli olarak her yıl ödeme alırsınız.

E-Devlete şifrenizle giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu içinde yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.

Eğitim öğretim yılına ait eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri, müracaat olmaksızın MEB ve YÖK kayıtlarından öğrencilik durumları kontrol edilerek ödenecektir. Eğer ödeme almadıysanız aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra E-Devlet şifrenizle giriş yapın ve Talep Türüne çocuklarım için seçip Başvuru butonuna tıklayın.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLA

Başvurusu olumlu sonuçlananlar 15 ila 30 gün içerisinde eğitim yardım ödeme başvuru formu içinde yer alan iletişim numaralarına SMS olarak bildirilmektedir.

Yardım miktarları şu şekildedir.

  • 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar verilecek Eğitim ve Öğretim Yardım ücretleri: 7,646 Türk lirası
  • Orta okul seviyesi için verilecek Eğitim ve öğretim yardım ücreti: 11,470 Türk lirası
  • Üniversite seviyesinde eğitim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim miktarı: 15,293 Türk lirası

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Sıradaki Haber Annelere 11 bin 339 TL destek Başvuru Linki