reklam ver kayseri

18 Yaş Üzerine 1.500 TL Destek Başvurusu

Aile Bakanlığı, belirlenen koşulları sağlayan ailelere ayda 1.500 TL net nakdi yardım sağlayacak. Hemen Başvur.

Aile Bakanlığı, belirlenen koşulları

Aile Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, belirli kriterleri karşılayan 18 yaşından büyük hanelere aylık net 1.500 TL sosyal yardım ödemesi yapacak. İşte başvuru şartları..

Bu yardım, vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Sosyal Dayanışma ve Destekleme Fonu (SYD) tarafından sağlanacak.

Maddi destek hakkında bilgi veren Aile Bakanlığı, bu desteği almak isteyen vatandaşların 18 yaşını doldurmuş olması gerektiğini vurguladı. Her ay olacak bu yardımın süresine Dayanışma ve Sosyal Destek Fonu Yönetim Kurulu karar verecek.

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

Başvuru şartları

Türk vatandaşı olması,

Yerleşim adresinin yurt içinde olması,

18 yaşından büyük olması,

Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunmaması,

Mavi Kart sahibi olması

Bu hizmeti kullanarak, sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuza ilişkin iş ve işlemler kayıtlı resmi ikamet adresinizin bulunduğu İl/İlçede bulunan 3294 Sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda faaliyetlerini yürüten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yerine getirilecektir.

Başvurmak için TIKLA