reklam ver kayseri

Whatsapp ve İnstagram için Yepyeni Özellik

Whatsapp ve İnstagram hesabı kullanan sosyal medya kullanıcılarını sevindirecek yepyeni bir özellik geliyor.

Whatsapp ve İnstagram hesabı

Artık Hikayeleri ayrı ayrı paylaşmaya son. Bir hikayeyi aynı anda hem Whatsapp hem de İnstagram’da paylaşabileceğiniz bir özellik geliyor. Bu özellik sayesinde hikayelerini çapraz paylaşım deneyimiyle hem Whatsapp hem İnstagram hem de Facebook hikayelerinizde aynı anda paylaşabileceksiniz.

Gelecek olan güncelleme ile birlikte kullanıcılar durumlarını 3 yerden paylaşabilecek. Şu an da zaten Whatsapp üzerinden durumlarınız Facebook hikayesinde paylaşılabiliyor. Güncelleme geldikten sonra artık İnstagram hikayesinde de durumlarınız otomatik paylaşılacak.

facebook-instagram

Meta, WhatsApp’ın özelliklerine sürekli olarak yenilerini ekliyor. Son güncellemeyle kaybolan sesli mesajlar, mesaj sabitleme ve sohbet kilitleme gibi özelliklere kavuşan WhatsApp, şimdi de Instagram entegrasyonunu güçlendirecek bir özellikle geliyor.

Yeni özellik, önce WhatsApp’ın Android’deki 2.23.26.17 numaralı beta sürümünde WABetaInfo tarafından fark edildi. 

Durumunuzun hemen altında paylaşma seçeneği olarak Facebook ve İnstagram logoları görünecek. İnstagram simgesine bastığınızda hikayeniz sayfanızda paylaşılacak.

Bu özelliği kullanabilmeniz için Whatsapp hesabınızı aynı cihazda kullanıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca Whatsapp hesabınızı İnstagram hesabınıza bağlamanız gerekiyor.

Bu özellik beta sürümü ile geldi. Çok yakında herkes bu özelliği kullanmaya başlayacak.