Threads Uygulaması Kapanıyor mu?

Instagram, 6 Temmuz 2023 tarihinde gece 02.00’de Threads’i kullanıma açmıştı. Ancak şimdi geri kapatılıyor.

Instagram, 6 Temmuz 2023

Threads uygulamasını kullanan kullanıcılara kötü haber geldi. Threads uygulaması İnstagramla ile birlikte kullanılıyordu. Bu uygulama metin odaklı bir uygulama olduğu için tıpkı Twitter gibi yazdıklarınızı, resim veya video ekleyerek paylaşabiliyorsunuz. Kişiler bu paylaşımları beğenebiliyor, yeniden paylaşabiliyor veya kağıt uçak simgesine tıklayarak hikayelerine ekleyebiliyor, akışta paylaşabiliyor, Twitter’da dahi paylaşabiliyor. Aynı zamanda bağlantıyı kopyalayıp spesifik kişilerle yazılanları paylaşmak da mümkün.

Threads’te DM özelliği yoktu. Kullanıcılar mesajlaşamıyordu.

15 Nisan 2024 tarihinde İnstagram ve Threads Uygulamasına girenler şok oldu. Kullanıcılar uygulamanın kapatılacağı ile ilgili aşağıdaki uyarı ile karşı karşıya kaldı.

Uyarıda Threads uygulamasının 29 Nisan’da kapatılacağı yazıyor.

Düzenleyici kurum kararı nedeniyle Threads artık Türkiye’de kullanılmayacak.

Düzenleyici kurumun kararı nedeniyle Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’deki kişiler tarafından kullanılamayacak. Threads profilin devre dışı bırakılacak fakat bilgilerini indirebilir ve profilini istediğin zaman silebilirsin. Türkiye’deki Threads topluluğuna değer veriyoruz ve yakında geri dönmeyi umuyoruz.

Threads tamamen kapatılmayacak, geçici süre durdurulacak.

Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve İnstagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hakim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı ve günlük 4,8 milyon lira idari para cezası kararı verdi..