Kayseri’yi Dolu Yağışı Vurdu

Kayseri’de Ceviz büyüklüğünde ve aşırı şiddetli gerçekleşen dolu yağışı vatandaşlara ve araç sürücülerine zor anlar yaşattı.

Kayseri'de Ceviz büyüklüğünde ve

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Kayseri için uyarıda bulunmuştu. Kayseri bölge genelinde havanın çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin batı kesimlerinde hafif olmak üzere, aralıklı yağmurlu geçeceği, yağışların sabah saatlerinde Kayseri’nin kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olacağı, bölgenin yüksek kesimlerinde ise zaman zaman karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Kayseri‘de serin ve soğuk hava yerin dolu yağışına bıraktı. Kentte kısa süreliğine dolu yağışı etkili oldu. Kayseri‘de korkutan anlar! Taş yağar gibi dolu yağdı!

Kayseri’de öğle saatlerinde Belsin Organize Sanayi Ambar tarafında başlayan ceviz büyüklüğünde dolu yağışı Talas ve İldem’de de etkisini gösterdi.

Ceviz büyüklüğünde ve aşırı şiddetli gerçekleşen dolu yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kayseri şehir merkezinde kısa süreli etkili olan dolu bazı ağaç ve araçlara da zarar verdi. Bazı arabaların camları kırıldı.

Dolu nedeniyle çatılar, yollar, araçların üzerleri beyaza büründü. Bir süre etkisini gösteren dolu, daha sonra etkisini kaybetti.

Hava sıcaklığının 11 derece ölçüldüğü kentte sağanak yağışların aralıklarla cumartesi akşama kadar sürmesi bekleniyor.