İnternetiniz Yavaş ise Bu Ayarı Mutlaka Yapın

İnternetiniz yavaş çalışıyorsa Kablosuz Ağ İyileştirme ayarlarınızı yapmanız gerekebilir. İnternet nasıl hızlandırılır ?

İnternetiniz yavaş çalışıyorsa Kablosuz

İnternet kısıtlaması nedeniyle zamanla internet hizmetinizde yavaşlama olabilmektedir. İnternetinizde kısıtlama olup olmadığını öğrenmek için öncelikle aşağıdaki linkten hız testi yapmalısınız.

https://www.netspeed.com.tr/hiz-testi

modem-internet

Yukardaki internet testinde paketinize tanımlı hız sınırından aşağıda bir değer çıkıyorsa mutlaka sistemden internetinize format atmalısınız.

İnternetiniz kısıtlanmışsa ve kablosuz ağınızda kopma ya da hız sorunları yaşıyorsanız bu özellik sorunlarınızın önüne geçmenize yardımcı olacaktır. İşlem sonrasında bağlantı hızınızı kontrol ediniz. Performans ve kopma sorununuz devam ediyorsa uygulamayı tekrar çalıştırarak işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Öncelikle Turkcell Superonline kullanıyorsanız Online İşlemlere giriş yapınız. Daha sonra sol menüden Teknik İşlemlerim menüsüne giriniz. Daha sonra Kablosuz Ağ İyileştirmeye girip görüntüleye tıklayın. Buradan internet paketinizi seçip onayla deyin. Sistem otomatik tekrar başlayacak olup internetinizde kısıtlama varsa kısıtlamanız kalkacaktır.

Bu işlem gerçekleşirken kablosuz bağlantınızın kısa bir süre kopabilir (Ortalama 5 saniye) ve sonra bağlantınız tekrar sağlanır.

GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLA

Diğer operatörlerin abonesi iseniz. Müşteri hizmetlerini arayıp internet sağlayıcınıza reset attırabilirsiniz. Bu işlemden sonra tekrar hız testi yapıp aradaki farkı göreceksiniz.

İnternetinizin Yavaş Olmasının Diğer Nedenleri :

Virüs veya Kötü Amaçlı Yazılımlar

Çok Uzun Süre Kullanılan Cihazlar

Aynı Anda Birden Fazla Cihaz 

WiFi Ağında Çok Kullanıcı Olması

WiFi Sinyalinden Uzaklık

Güncellenmemiş Modem Yazılımı