Samsung’un Yüzüğünün Çıkış Tarihi Belli Oldu

Samsung’un merakla beklenen akıllı yüzüğü Galaxy Ring’in çıkış tarihi belli oldu. işte tüm detaylar.

Samsung’un merakla beklenen akıllı

Ocak ayında tanıtılan yüzük Galaxy Ring bu ay seri üretime geçiyor. Samsung bu cihazı ABD’de bu yılın Ağustos ayında satışa sunmayı hedefliyor. Fiyatının ise 300 – 350 dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Peki Galaxy Ring’in özellikleri neler ? Bu yüzük ne işe yarayacak.

Galaxy Watch ve Samsung Health uygulaması da dahil olmak üzere, sağlık ve fitness takip teknolojisine yapılan kapsamlı yatırımları temel alarak, Galaxy Ring, kalp atış hızı, kalp atış hızı değişkenliği, kan oksijeni, hareket ve uyku takibi yaparak kullanıcılara bilgiler sunar ve sağlıklarını iyileştirmeleri için rehberlik sağlayacak.

samsung galaxy ring yüzük
samsung galaxy ring

Samsung’un yeni giyilebilir cihazı Samsung Galaxy Ring’e hazır olun. Samsung, cihazı ilk kez Ocak ayındaki Galaxy Unpacked 2024 etkinliğinde tanıttı.

Görünüşe göre Galaxy Ring bir EKG sensörüne sahip olacak , kan akışınızı izleyecek ve birden fazla çeşitle satışa sunulacak.

Galaxy Ring bilinen detaylar:

  • Yayın tarihi tahmini: Temmuz 2024 lansmanı, Ağustos 2024 sürümü
  • Fiyat tahmini : 300$ veya daha yüksek
  • Sağlık özellikleri: Kalp sağlığı takibi, uyku takibi, “Canlılık” puanı  
  • Akıllı özellikler: Galaxy cihazlarıyla uyumluluk
  • Tasarım: Siyah, altın ve gümüş renklerinde, sekiz boyutta (5-12) mevcuttur
  • Pil boyutları: 17 mAh, 18,5 mAh ve 22 mAh  

Parmak tabanlı giyilebilir cihaz sekiz boyutta (özellikle beşten 12’ye kadar olan halka boyutları) mevcut olacak ve kabaca üç gram ağırlığında olacak, bu da onu mevcut nesil Oura Ring’den önemli ölçüde daha hafif kılıyor. 

Galaxy Ring’in MWC 2024’teki halka açık gösteriminde, giyilebilir cihazın siyah, altın ve gümüş olmak üzere üç renge sahip olacağını öğrendik. Altın ve gümüş seçeneklerinin özellikle bizzat çarpıcı olduğunu gördük.

Pil ömrü, akıllı yüzüğün önemli bir bileşenidir ve insanların birkaç gecede bir şarj etmek zorunda kaldıkları akıllı saat yerine pil ömrünü seçmelerinin büyük bir nedenidir. Oura Ring şu anda tek şarjla yaklaşık beş gün dayanıyor ve Samsung’un bu uzun ömürlülüğü daha iyi olmasa da en azından karşılaması gerekecek.

ETNews tarafından bildirildiği üzere Galaxy Ring, muhtemelen bir EKG sensörü ve “kan akışı ölçümleri” için bir sensör de dahil olmak üzere bir dizi sağlık izleme teknolojisine sahip olacak. Ayrıca kullanıcının uyku kalitesini de izleyecektir. 

Şu ana kadar nispeten az sayıda akıllı yüzük üretildi ancak gördüğümüz (ve test ettiğimiz) kadarıyla Samsung Galaxy Ring’in aşağıdaki özelliklere sahip olmasını umuyoruz:

Etkinlik takibi: Ring’in GPS’i takıp kullanamayacağı oldukça şüpheli olsa da, yürüme, koşma vb. gibi günlük aktivitelerinizi takip edebilmeli ve kalp atış hızınızı ölçebilmelidir. 

Gelişmiş uyku izleme: Galaxy Ring’in bir tür uyku izleme işlevine sahip olacağını biliyoruz, ancak sağlam olsa iyi olur. Bu, rekabetin, özellikle de Oura Ring’in üstün olduğu  bir başka masa bahis özelliğidir .

Sıcaklık takibi: Galaxy Ring sıcaklığınızı takip edebilseydi, bu yalnızca bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığınızı bilmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda adetlerini ve hamileliklerini takip etmek isteyen kadınlar için de yararlı olabilecektir.

Medya kontrolü: Raporlar, Galaxy Ring’in diğer cihazları kontrol edebileceğini gösteriyor; bu da iyi uygulandığında harika görünüyor. Telefonunuza veya kablosuz kulaklığınıza dokunmak yerine, müzik parçalarını değiştirmek, ses seviyesini değiştirmek ve hatta çağrıları kabul edip reddetmek için Galaxy Ring’e dokunabilmeniz kullanışlı olacaktır. 

Kablosuz şarj: Oura Ring gibi Samsung Galaxy Ring’in de kablosuz olarak şarj olabilmesi gerekiyor. Galaxy S24 Ultra’nın veya ters şarj özelliği sunan diğer Samsung telefonların arkasına yerleştirerek şarj edebilecekseniz bonus puan kazanırsınız .

Dokunarak ödeme: NFC’nin Samsung Pay desteğiyle birlikte dahil edilmesi, Galaxy Ring’i şu anda temassız ödemeleri desteklemeyen Oura’dan bir adım öne geçirecek.