Gençlere Hey Ay 10 GB İnternet, Başvuru Yap

Her ay 10 GB olmak üzere 12 ay boyunca toplam 120 GB ücretsiz internet bedava olacak. Peki nasıl yararlanacaksınız ?

Her ay 10 GB

Üniversite öğrencilerine telefon internet desteği başlıyor. Her öğrenciye ayda 10 GB İnternet hediye.

26 yaşından gün almayan öğrencilere Her ay 10 GB olmak üzere 12 ay boyunca toplam 120 GB ücretsiz internet bedava olacak. Peki nasıl yararlanacaksınız ?

Gençlere telefon, bilgisayar ve ayda 10 GB ücretsiz internet desteğini içeren Cumhurbaşkanı kararı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren öğrenciler 9.500 TL altı cep telefonu ve bilgisayar alan öğrencilere 5.500 TL destek verilecektir.

vergisiz-telefon

3 mobil şebeke operatörünün biri üzerinden kullanabilecek örgün eğitimdeki üniversiteli gençlere 10GB internet 1 Kasımdan itibaren verilecek. 3,6 milyon genç bu uygulamadan faydalanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimizin bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz.” diyerek duyurduğu ücretsiz internet projesinde sona gelindi. Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre söz konusu öğrenciler için sağlanacak internet desteği, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca ücretsiz, aylık en fazla 10 gb olacak şekilde yıllık 120 gb olacak..

Bir öğrenci ya da gencin kendi üzerine tanımlanmış hattı yok ise ücretsiz internet paketini kullanamayacak.

Aylık 10 GB internet paketi operatörlerde 110 – 155 tl arası fiyata satılmaktadır. Başvurular 1 Kasım’dan itibaren ilgili operatörler aracılığıyla yapılacak.