Ford Eac Fail Hatası ve Çözümleri | GarajKayseri.com
Ford Eac Fail Hatası ve Çözümleri | GarajKayseri.com
Ford Eac Fail Hatası ve Çözümleri

Ford Eac Fail Hatası ve Çözümleri

Özellikle ford araçlarınızda 2002 – 2008 modelleri arasında otomobilinizin göstergesinde Eac Fail yazısı çıktıysa telaşlanmanıza gerek yoktur.

Bu hatanın sebebi aracınızda elektronik bir arızanın olduğunu işaret ediyor. Öncellikle aracınınızı orjinal ids arıza tespit cihazına bağlayıp hata kodunu öğrenmemiz gerekmektedir.

5679328282 b672358a29 b

Bu hata yolda giderken bi anda, arabayı çalıştırdıkdan sonra yada ani hızlanmada 2000 deviri geçtikten sonra çıkabilir. Göstergenizin lambaları yanıp sönebilir.

Eac Fail Arıza Sebepleri Ve Çözümleri

1-Lpgli araçlarda Elektronik gaz kelebeğiniz arızalanmış olabilir.

2- Enjektörlerin arka tarafındaki kablo grubunda temassızlık olabilir. Burdaki kabloları bir elektrikçiye kontrol ettirmelisiniz.

3- Arıza tespit cihazında Isıtma bujisi ile ilgili bir arıza kodu var ise ısıtma bujisi rolesi bozulmuş olabilir. Roleyi değiştirdiğiniz zaman hata vermeyecektir. Kontol için rolenin soketini çıkarıp aracı belli bir süre kullanıp arızayı verip vermediğini tespit edebilirsiniz.

4- Eğer aracınız 2500 deviri geçtikten sonra eac fail yazıp stop ediyorsa büyük ihtimal krank mili sensörünüz bozuk olabilir. Sensörü değiştirdiğiniz zaman hata vermeyecektir.

5- Beyinden gelen sinyalleri (elektriği) bujilere gönderen elektronik kartınız bozulmuş olabilir. Bu kartı değiştirdiğiniz zaman sorun çözülecektir.

6- Turbo selenoid valfı, Kızdırma bujileri, MAF Sensörünüz yada soketlerinde sıkıntı olabilir. Servisinize kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Dikkat ! Eac fail hatasını gördüğünüz zaman ilk önce yapılacak işlem aracınızı arıza tespit cihazına bağlamaktır.

Arıza kodunu öğrendiğiniz zaman çıkan hataya göre yukardaki genel hataları inceleyebilirsiniz..

FİESTAM.COM.TR GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YAZAR HAKKINDA

Garaj Kayseri Garaj Kayseri Web Sitemizde ; Kayseri ve Türkiye Haberleri, Trafik Haberleri , Araba Teknik Bilgiler ile ilgili yazılar bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Eac fail hatası veriyor. Elektrikçi bir hata bulamadı. Hata kodu da vermiyor. Sorun ne olabilir

    • Aracım 2004 1.4 dizel arac seyir halinde iken gazdan ayagimi cektigim zaman veya bosa aldığım zaman eac hatası veriyor ve gaza basınca gidiyor bunun neyden kaynaklı olabilir bilen varsa yardımcı olabilir mi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar