Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ford Eac Fail Hatası ve Çözümleri

Özellikle ford araçlarınızda 2002 – 2008 modelleri arasında otomobilinizin göstergesinde Eac Fail yazısı çıktıysa telaşlanmanıza gerek yoktur.

Özellikle ford araçlarınızda 2002

Özellikle ford araçlarınızda 2002 – 2008 modelleri arasında otomobilinizin göstergesinde Eac Fail yazısı çıktıysa telaşlanmanıza gerek yoktur.

Bu hatanın sebebi aracınızda elektronik bir arızanın olduğunu işaret ediyor. Öncellikle aracınınızı orjinal ids arıza tespit cihazına bağlayıp hata kodunu öğrenmemiz gerekmektedir.

Bu hata yolda giderken bi anda, arabayı çalıştırdıkdan sonra yada ani hızlanmada 2000 deviri geçtikten sonra çıkabilir. Göstergenizin lambaları yanıp sönebilir.

Eac Fail Arıza Sebepleri Ve Çözümleri

1-Lpgli araçlarda Elektronik gaz kelebeğiniz arızalanmış olabilir.

2- Enjektörlerin arka tarafındaki kablo grubunda temassızlık olabilir. Burdaki kabloları bir elektrikçiye kontrol ettirmelisiniz.

3- Arıza tespit cihazında Isıtma bujisi ile ilgili bir arıza kodu var ise ısıtma bujisi rolesi bozulmuş olabilir. Roleyi değiştirdiğiniz zaman hata vermeyecektir. Kontol için rolenin soketini çıkarıp aracı belli bir süre kullanıp arızayı verip vermediğini tespit edebilirsiniz.

4- Eğer aracınız 2500 deviri geçtikten sonra eac fail yazıp stop ediyorsa büyük ihtimal krank mili sensörünüz bozuk olabilir. Sensörü değiştirdiğiniz zaman hata vermeyecektir.

5- Beyinden gelen sinyalleri (elektriği) bujilere gönderen elektronik kartınız bozulmuş olabilir. Bu kartı değiştirdiğiniz zaman sorun çözülecektir.

6- Turbo selenoid valfı, Kızdırma bujileri, MAF Sensörünüz yada soketlerinde sıkıntı olabilir. Servisinize kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

7- Eksantrik sensörünüz arızalanmış olabilir.

Dikkat ! Eac fail hatasını gördüğünüz zaman ilk önce yapılacak işlem aracınızı arıza tespit cihazına bağlamaktır.

Arıza kodunu öğrendiğiniz zaman çıkan hataya göre yukardaki genel hataları inceleyebilirsiniz..

FİESTAM.COM.TR GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ