E-Devletten Ücretsiz ‘Aile Danışmanlığı’ Hizmeti

Aile danışmanlığı hizmetine e-devlet üzerinden ücretsiz olarak başvuru yapılmaktadır. Hemen başvuru yapabilirsiniz.

Aile danışmanlığı hizmetine e-devlet

Bu hizmeti kullanarak, aile içinde sorunlar, çatışmalar ya da krizlerle karşılaştığınızda Bakanlığımızdan ücretsiz danışmanlık ve destek alabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, aile içi ilişkileri düzenlemek, evliliğin işleyişinde yaşanan sorunların çözümüne destek olmak amacıyla hayata geçirilen “aile danışmanlığı” hizmetinden bugüne kadar 116 bin çiftin yararlandığını bildirdi.

Aile danışmanlığı hizmeti almak isteyenlerin, e-Devlet üzerinden “https://www.turkiye.gov.tr/ashb-aile-danismanligi-basvurusu” linkinden talepte bulunabilecekler.

Aile Danışmanlığı hizmeti; 81 ilde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde uzman personeller tarafından ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır.

Aile danışmanlığı hizmeti aile bireylerinin sorun çözme kapasitelerinin artırılması; aile içi iletişim sorunlarının azaltılması; problemlerle baş etme becerilerinin geliştirilmesi; sosyal çevreyle ilişkilerinin güçlendirilmesi; ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesine yönelik sunulan koruyucu, önleyici, geliştirici ve rehberlik edici danışmanlık hizmetidir.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLA