E-Devletten Yeni Hizmet : Hesabı Bulunan Banka Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, bankalardan alınan veriler üzerinden hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabınızın olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanarak, bankalardan

Bu hizmeti kullanarak, bankalardan alınan veriler üzerinden hangi bankalarda mevduat ve katılım fonu hesabınızın olduğunu sorgulayabilirsiniz.

E-Devletten yeni bir hizmet daha. Vermiş olduğumuz link üzerinden E-Devlet şifrenizi girerek hangi bankalarda hesabınızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Bilginiz dışında banka hesabınız varsa banka ile görüşüp hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Bankada hesap açıp unutmuş olabilirsiniz yada bilginiz dışında hesap açılmış olabilir. Eğer bir banka hesabınızı kullanmıyorsanız açık olması sorun yaratabilir.

Bu hizmet Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.

Sorgulamak için TIKLA

İlk olarak e-Devlet’e giriş yapın.
Arama kısmına gelin.
Arama kısmına “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” yazın.
Karşınıza ilk çıkan sonuca tıklayın.
Sözleşmeyi onaylayın.
Devam et seçeneğine tıklayın.
Banka hesaplarınız karşınıza çıkacaktır.
İşlem tamamlanmış olacaktır.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra hangi bankalarda hesabınız bulunduğunu görmüş olacaksınız.

banka hesap sorgulama
banka

Eğer sizin bilginiz olmadan bir banka hesabınızın olduğunu e-Devlet sayesinde öğrenmişseniz ve bu hesabı kapatmak istiyorsanız bankacılık mobil uygulaması, banka müşteri hizmetleri veya bizzat banka ile görüşerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama sonuçları sadece bilgilendirme amaçlıdır ve ispat hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır. Sonuçlarda hata olduğunu düşünüyorsanız ilgili bankayla; şubeleri veya müşteri hizmetleri, telefon ve internet bankacılığı gibi kanallar vasıtasıyla iletişime geçilmelidir.