reklam ver kayseri

Cep Telefonunuz Kaybolmadan Bu Ayarı Mutlaka Yapın

Bir gün telefonunuzu kaybederseniz, kaybetmeden önce mutlaka bu uygulamayı indirin.

Bir gün telefonunuzu kaybederseniz,

Bir gün cep telefonunuzu kaybederseniz, kaybetmeden önce mutlaka bu uygulamayı indirin.

kayıp telefon bulma

Kaybettiğiniz telefonunuzu bu uygulama sayesinde konum üzerinden bulabilirsiniz.

Android için :

Öncelikle Google Play’a girip, ”Google Cihazımı Bul” uygulamasını indirip yüklüyoruz. Daha sonra uygulamayı açıp google hesabınızla şifrenizi girerek giriş yapıyoruz. İşlem bu kadar.

Eğer telefonunuz kaybolur ise bilgisayar yada diğer cihazlardan https://myaccount.google.com/find-your-phone linkine girip aynı google hesabınızla giriş yaparak telefonunuzun konumunu bulabilirsiniz.

Burada telefonunuzun şarj bilgilerini ve konumunu harita üzerinden görebilir, telefonunuzu çaldırabilirsiniz. Eğer telefonunuzun başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız buradan telefonunu kilitleyebilir yada bütün verilerinizi silebilirsiniz. Eğer verileri silme işlemini yaparsanız telefonunuzun konumu kaybolacaktır. Kilitleme işleminde ise google şifrenizi girmeden telefonunuz kullanılamaz.

İphone için :

Güvenilir aygıtınız kaybolmuş olsa bile kayıp bir Apple aygıtının konumunu belirlemek için iCloud.com’da Aygıt Bul’a giriş yapabilirsiniz.

icloud.com/find adresine gidin.

Bul uygulaması için, aygıtınızı ayarlamak üzere kullandığınız Apple Kimliği ve parolası ile giriş yapın.

Kod girmeden devam etmek için pencerenin altındaki Aygıt Bul düğmesini tıklayın.

Bul uygulaması ayarlanmış ve aygıt çevrimiçi ise iPhone, iPad, iPod touch, Mac, Apple Watch, AirPods ve Beats ürününüzün yaklaşık konumunu bulmak için iCloud.com’daki Aygıt Bul uygulamasını kullanabilirsiniz.

NOT : Google yada iCloud hesabınızın şifresini mutlaka başka bir yere kaydedin ve unutmayın.