Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bu hesabın Whatsapp’ı kullanmasına izin verilmiyor” Çözümü

“Bu hesabın Whatsapp’ı kullanmasına izin verilmiyor” hatası nedir ve ne yapmak gerekir.

"Bu hesabın Whatsapp'ı kullanmasına

Değerli ziyaretçilerimiz Whatsapp uygulamasına giriş yaptığınızda Bu hesabın Whatsapp’ı kullanmasına izin verilmiyor. Sohbetler bu cihazda kalmaya devam edecek. uyarısı alıyorsanız endişelenmenize gerek yok.

Whatsapp Aero, Plus gibi hileli Whatsapp kullanan sosyal medya kullanıcıları bu uyarıyı almaktadır. Bu uyarıyı alıyorsanız ve “Bu hesap WhatsApp’ı kullanmasına izin verilmiyor” mesajını görüyorsanız, telefon numaranızın WhatsApp’ı kullanması engellenmiş veya kısıtlanmıştır.

Bu hesabin Whatsapp'i kullanmasina izin verilmiyor
Bu hesabin Whatsapp’i kullanmasina izin verilmiyor

WhatsApp Kullanım Koşulları’nı ihlal etmek, spam veya kötüye kullanım davranışlarında bulunmak ya da resmi olmayan üçüncü taraf uygulamaları kullanmak gibi davranışlarda bulundu iseniz uygulamadan banlanmışınızdır.

Aşağıdaki sebeplerden Whatsapp uygulamasından numaranız engellenmiş olabilir.

1. WhatsApp’ın Hizmet Koşullarının İhlali: WhatsApp’ın kullanıcıların uyması beklenen belirli kılavuzları ve politikaları vardır. Bu koşulları spam göndererek, yasadışı faaliyetlerde bulunarak veya WhatsApp’ta etkileşime girmek için otomatik yazılımlar (botlar) kullanarak ihlal ederseniz, hesabınız engellenebilir.

2. Diğer Kullanıcılardan Bildirimler: Birden fazla kullanıcı, istenmeyen mesaj gönderme, WhatsApp’ın kullanım koşullarını ihlal etme veya kötüye kullanım gibi nedenlerle hesabınızı şikayet ederse, platform hesabınızı inceleyebilir ve hesap engelleme de dahil olmak üzere işlem yapabilir.

3. Resmi Olmayan WhatsApp Sürümlerinin Kullanılması: WhatsApp tarafından onaylanmamış resmi olmayan veya değiştirilmiş bir WhatsApp sürümünü kullanıyorsanız, hesabınız engellenebilir.

4. Teknik Sorunlar: Bazı durumlarda, teknik hatalar veya bug’lar nedeniyle engelleme olabilir. Bu durumlar nispeten nadir olsa da gerçekleşebilir.

Bu hesabın Whatsapp’ı kullanmasına izin verilmiyor, hatası alıyorsanız öncelikle Google Play ve App Store’den orjinal resmi Whatsapp uygulamasını yükleyin ve telefon numaranızla giriş yapıpı diğer resmi olmayan uygulamayı derhal kaldırın. Daha sonra aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

1. WhatsApp Desteği ile İletişime Geçin: Doğrudan WhatsApp uygulaması veya resmi web sitesi üzerinden WhatsApp destek ekibiyle iletişime geçin. Durumunuzu açıklayın ve gereken herhangi bir bilgiyi sağlayın. Sizinle ilgilenecekler ve gerekeni yapacaklardır. Genellikle [email protected] adresine ekran görüntüsü ile e-posta atar ve birkaç saat beklerim.

2. Engellemenin Kaldırılmasını Bekleyin: Engellemenin geçici bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorsanız, hesabınızın otomatik olarak aktifleştirilmesini bekleyebilirsiniz. Bu bir saat, bir gün, üç gün veya bir hafta sürebilir. Ancak unutmayın ki WhatsApp’ın engelleme kararları genellikle kesindir ve kalıcı olarak banlanabilirsiniz.