Arabamıza Kışlık Bakımda Yapılması Gerekenler

Kışın arabamızın bakımlarını mutlaka yaptırmamız gerekmektedir.

Kışın arabamızın bakımlarını mutlaka

Sevgili garajkayseri.com ziyaretçileri biliyorsunuz kış geldi kapımıza. Kışın arabamızın bakımlarını mutlaka yaptırmamız gerekmektedir. Arabamızın ve kendi sağlımız için kesinlikle ihmal etmeyelim.

araç kışlık bakımı

işte arabamıza kışlık bakımda kontrol etmemiz ve mutlaka yapmamız gerekenler :

En önemlisi antifirizimizin değiştirilmesidir. Yaz aylarında belki özelliği azalmış olabilir yada antifirimizin derecesi azalmıştır. Mutlaka yenisi ile değiştirmeliyiz.

Lastiklerin Kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Lastikleriniz kış lastiği değilse olası kazalara sebep olmamak için mutlaka kış lastiklerinizi taktırınız. Özellikle ticari araçlarda 1 Aralıkta zorunludur. Lastik basınçları da kontrol etmemiz gerekmektedir.

Yağ bakımları yapılmalıdır. Yağınızın kalitesini ve seviyesini mutlaka kontrol ediniz. Eğer yağınız eksikse tamamlayınız.

Enjektörlerin bakımını yaptırınız. Bozuk enjektör soğuk havalarda arabanızın geç çalışmasını yada hiç çalışmamasına sebebiyet verir.

Sileceklerin kontrolü yapılmalıdır. Yıpranmış lastikleri kopmuş silegeçler yenisi ile değiştirilmelidir. Kışın yağışlı havalarda çok önemlidir

Akünüzü mutlak kontrol ettiriniz. Değerini mutlak ölçtürünüz. Arabalar kışın soğuk havalarda geç ısındığı için kötü bir akü arabanızı çalıştırmayacaktır.

Arka cam rezidansı kontrol edilmelidir. Faal çalışmayan rezidans arka camın buğusunu ve buzunu çözmeyecektir.

Kaloriferler kontrol edilmelidir. Kaloriferinizin Sıcak hava üflemesine ve polen filtrenizi kontrol etmeniz fayda sağlayacaktır.

Bujilerin kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Bozuk ısıtma bujileri arabanızın soğuk havalarda çalışmamasına sebep vermektedir.

Lütfen aracınızla güvenli bir seyahat için aracınızın kış bakımını tamamladığınızdan ve zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortasını yaptırdığınızdan emin olun.

İyi Yolculuklar